Vejuust V& (dok vtuv Erfuvt StrMuUwofdeMy W GEEN BIJEENKOMST Wat is 'r an de hand, m'n joonje," verskoot ze, "hè je soms poin in je loifie?" Nou begon ie hillegaar overluid te skreeuwen met grote uithale en d'r tussendeur wist ie uit te brengen: "Ik hew zo'n grote puist in m'n keel en gaan ik nou dood?" "Kom 'rs gauw hier, Piet, leit moe maar deres eflces koike. Komt dat nou zo maar inienen? Doet 't nag zeer olc?" Pietje skudde van nei en sperde z'n mond wagenwoid open. "Ilc zien niks," zee moeder, "het ziet niet rood olc. Weer zit 't den percies?" "Nou, deer achte- ran, hillegaar in 't midden, die hele grote puist." Moeder sting nog eflces te mierelcen en toe lachte ze opgelucht. "O, nou snap ik 't, wees maar niet bang oor m'n knecht, dat is gien puist, dat is je huig." "O en is dat dan niet erg?" vroeg ie, nag aldeur een beetje bub- berig, "gaat dat niet meer weg?" "Welnei joonje, dat dinlcie hoort deer te zit ten, dat hewwe we allegaar. Doen jij nou maar weer lekker speule oor. En as je weer deres wat denlce te hewwen, den moet je dat drelct an moe vertelle oor, inplaas van zo in de poepse karn te zitten, da's nerges voor nodig." Zo bloid as blik gong Pietje, zulclcende op een stroopbabbeltje, weervan ze d'r altoid een handvol van toelcrege bai de boslcippe, gauw buiten speule met z'n hoepeltje met rinke lende beitjes. Op een kwikkeltje liep ie aldeur 't padje voor 't huis heen en weer en hoe har der ie liep, hoe mooier geluid maakte de hoe pel. Z'n puist die was ie vezelf alweer verge ten. Een van onze leden was deze zomer in de Duitse stad Erfurt. Een enthousiast vertellen de gids wees onder andere op de klok in de domtoren. Die is 500 jaar oud en is gegoten door Gherardus de Wou. Om klok en klokken stoel te sparen wordt hij slechts eenmaal per jaar geluid en wel op Maria Hemelvaart. Ons lid vertelde later aan de gids dat in Callantsoog in de kerk ook een door Gherardus de Wou gegoten klok hangt. Die is in 1491 gegoten. Dus 510 jaar oud. De gids vond de informatie heel bijzonder. We lazen in het blad van de natuurorganisa tie 'De Windbreker' van juli 2001 dat de strand- hoofden (strekdammen), waarvan de eerste al in 1899 is aangelegd, behouden blijven. Er zal zelfs weer onderhoud aan gepleegd worden. Aan dit laatste is men al begonnen. In november 2001 is er geen najaars bijeenkomst. Nel Rentenaar-Bakker Kloine Pietje zat stiltjes in een hoekie van de kamer met de skeerspiegel van z'n vader in z'n hand jes. Grote trane rolden over z'n wange en of en toe gaf ie toch zo'n zielige snik, dat 't moeder, die bai de tafel sting te klere kreuken, deur merg en bien gong. - 54. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 14