Dan breekt de Tweede We reldoorlog uit. Mei 1940. Onder leiding van de heren Cees van Twuyver, voorzitter, Thijs Schmidt, secretaris en Klaas Baken, penningmeester, gaat de vereniging zware tijden tegemoet. Het ballenmate- riaal dat toch al matigjes was, werd zo zoetjesaan gesloopt door de Duitse militairen. Daar stak het bestuur een stokje voor: geen ballen meer voor de bezetter. In die tijd was de voetbalsport niet zonder risico's. Wanneer iemand door de voetballerij niet kon werken, dan ving die man mooi geen cent. Dat betekende geen brood op de plank. Dus kwam er een 'ongevallenkas'. Als iemand langer dan één week niet kon werken, kreeg hij van de club 10,00. Er werd dan een vriendschappelijke wedstrijd georganiseerd waarvan de baten voor de geblesseerde speler waren. Het kwartje boete van een ieder die niet kwam trainen, kwam eveneens in de 'onge vallenkas'. In 1941/1942 behaalde Callantsoog voor de eerste keer een kampioenschap derde klasse. Dit werd heuglijk gevierd en er was zelfs een herinneringsmedaille. Het seizoen daarop was de club weer kampioen, maar toen besloot men de feestelijkheden uit te stellen tot na de oorlog. Vanwege de evacuatie van Callantsoog wer den enkele seizoen de thuiswedsrijden, meestal vriendschappelijk, in 't Zand gespeeld. Vanwege de hoge kosten aan inschrijfgeld en terreinhuur kon er niet in competitieverband worden gespeeld. In 1946 kwam het verzoek van de bond om een consul aan te wijzen. Dit werd de heer R.Koelemeij, die dit werk 25 jaar zou doen. Aan het bestuur werden nog toege voegd de heren Beun en van Scheijen. Er werd ook weer een elftallencommissie in het leven geroepen, die bestond uit P. de Haan, R. Koelemeij en P. Mooy. Er kwam een voorstel tot het bouwen van een kleedgebouwtje, maar het was op dat moment nog te kost baar, dus het omkleden gebeurde nog in het clubcafé. Het echtpaar Hoep in de kantine van de voetbal club. ±1960 - Foto van mevr. Hoep. de Callantsoger elf op een toernooi in Bakkum. Bovenste rij van links naar rechts staand: Jan van Scheijen, Wil Strik, Gert Hoep, Jaap Zwaan, Jan Borst, Eduard Vos. Zittend: Piet Weij, Cor Hoek, Arie Baken, Tom de Graaf, Jan Blaauboer. Tot zover een gedeelte uit het jubileumboek van de voetbalclub die in 1980 50 jaar bestond. (Nu dus 71 jaar). Wilt u meer weten dan verwijst de redactie u naar de eigenaar van het boekje en dat is René Vos. - 51. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 11