Voetbcdv^miawM CcdUmtsooa Officieel werd de vereniging op gericht in de vergadering van 19 mei 1930. In het eerste bestuur namen zitting meester Schut, voorzitter, L. Kalcebeeke, secreta ris en A. de Wit, penningmees ter. Er waren precies genoeg le den om een elftal op de been te brengen. Er werd besloten nog niet tot de N.H.V.B. toe te treden, maar een onderlinge bond op te richten en zo een competitie te spelen. Al snel kwam er ook een junioren- en een veteranenelftal. De financiële positie was goed, er was een batig saldo van 72,611/2. Na een jaar, in 1931, werd besloten seriewed strijden te spelen. Het werd geen beker voor Callantsoog, maar een worst als troostprijs, die op de eerstvolgende vergadering tot ie ders tevredenheid werd verdeeld. In 1931 ging men officieel bij de N.H.V.B. Het bondsgeld moest door het eerste elftal zelf worden betaald. Ook was er toen al een sport blad, dat op zondagmorgen bij de secretaris kon worden afgehaald. Wel betaalde de club het 'vrij reizen voor de werklozen'. Dat reizen werd gedaan met een bus van de fa. J. van Scheijen. En wat te denken van een contributieverlaging van 10 cent m.i.v. één oktober 1932. Dat was wel de eerste en de laatste keer, want een jaartje later bleek men krap bij kas te zitten, 18,971/2 was er nog maar. Men besloot een verloting te houden en verkocht 800 loten a 25 cent per stuk. Het probleem terreindienst, ook toen al, werd opgelost door elke week drie spelers aan te wijzen. Die moesten zorgen voor het netten ophangen en weghalen, hoekvlaggen zetten enz. Op de vergadering werd gevraagd of de wed strijden een half uurtje eerder konden begin nen, dit in verband met melken.Helaas werd een paar jaar later geconstateerd dat de trai ningen verwaarloosd werden en dit kwam de fitheid van de spelers niet ten goede. De con- tributiebode bleef wel fit, want wekelijks wer den de centjes opgehaald. In 1936 werd hotel Piet de Haan gekozen als clubhuis. Op 16 juni 1937 werd Thijs Schmidt als nieuwe secretaris gekozen, een man die ontzettend veel voor de voetbal heeft bete kend. In moeilijke tijden heeft hij de vereni ging van de ondergang gered. Meester Schut moest na zeven jaar afhaken als voorzitter. Dit vanwege zijn benoeming als onderwijzer te Koedijk. De club kreeg als onderhoudsduo de gebroe ders Jan en Jaap Bakker. Deze ras-Callants- ogers hebben jarenlang 'het rollend materi aal' verzorgd. Ook werden alle andere mate rialen bij hun thuis opgeslagen. Wanneer de jeugd dan bij hen kwam om een bal, was er meestal wel een balletje speelklaar. "Als hij maar weer hier terugkomt," was dan het ge zegde. Toch was het moeilijk om de vereniging draaiende te houden. Soms werd aan op heffing gedacht. Zo werd op een spoedverga dering besloten om de gemeente om een sub sidie te vragen. Het lukte en de gemeente be taalde de terreinhuur. Het onderstaande is overgenomen uit het boekje dat uitgegeven werd ter gelegenheid van het vijf tigjarig bestaan van de voetbalvereniging in 1980. Het boekje kreeg onze redactie in bruikleen van René Vos. 1954 - Van links naar rechts staand: Piet Bakker, Teun Oskam, Piet Tromp, Jan van Scheijen, Dick Bart, Kees Vriesman, Jan Oudenes. Zittend: Cor Hoek, Tom de Graaf, Wim Korteland, Arie Baken, Ab de Vries. - 50.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 10