t>&geit die- heimwee^ kreeg Pal achter de bakkerij was de Helmdijlc, en met mooi weer mocht mevrouw daar van het helmgras smullen. Op een dag was de geit verdwenen, compleet met ketting, grote sta len pen, plus touw. Vader vond de geit, niet zover bij ons vandaan, bij de familie Zwaan, waar nu Sjaak en Atie Stam wonen Helmweg 19. Zonder iets te zeggen heeft vader de geit meegenomen. Een paar weken later hetzelfde gesodemieter, en weer bij de familie Zwaan. Maar deze keer had de geit flink toegeslagen en de bast van allerlei bomen flink bescha digd. Dit ging niet onopgemerkt voorbij en onenigheid tussen vader en Zwaan was het gevolg. Dit kon zo niet langer, want thuis deed de geit ook nog weieens een aanval op een kettinglcastbeschermer of een pitriet kin derzitje. Buurman Piet Kruisveld (de vader van aannemer Henk) werd om een oplossing gevraagd. Kruisveld heeft toen met al zijn geduld het gedrag van de geit gevolgd. bleem leek opgelost, maar na ongeveer drie weken kregen vader en moeder een telefoon tje. Het ging niet goed met de geit, zij at niet meer. Het beest had sinds de verhuizing niets meer gegeten. De conclusie was... heimwee naar de Helmdijlc en Groote Keeten en wat niet meer. Dus werd de geit weer opgehaald en kwam terug in Groote Keeten, en alles smaakte weer uitstekend. Het volgende zou ik er nog aan toe willen voegen. De familie Zwaan had varkens; op een dag ging moeder zeug een straatje om en kwam op de geuren af van de bakkerij. Daar stond toevallig een grote schaal met pap af te koelen Na een vrij lange periode van observeren, bleek dat de geit rondjes ging maken, net zolang totdat touw plus ketting bij de pen met de ring warep. Mei zijmkrachtige lcop"en hoorns, writófr de geit met één van' zijn hoorns, die 'door de"ring werd gestoken de zware pen uit de Helmdijlc. Kruisveld heeft nog gezocht naar een goede oplossing. Hij was altijd bijzonder vindingrijk en was tot veel in staat, maar wist ook geen raad. Maar uiteindelijk is toch besloten de geit terug te brengen naar Heiloo. Het pro- Piet Beun De geit is weer thuis... Van 1930 tot 1946 runde vader Johan Beun en moeder, samen met buren en vrienden een bakkerij aan de Achterweg 24. Tijdens de oorlogsjaren hadden zij een grote geit gekocht van een familie uit het dorp Heiloo. Dit grote eigenzinnige beest gaf niet alleen melk, maar was sterk en had grote hoorns. De zeug dacht blijkbaar, dit lust ik ook, en binnen korte tijd was de schaal leeg. Dus niet alleen de geit had toegeslagen, maar de zeug van Zwaan kon er ook wat van. Stac. -27.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 7