Koosje Kruisheld UUvtrkockt Nadat Piet Kruisveld in 1932 was gestopt op de boerderij, liet hij een huis bouwen op een stuk grond (de Ven) ook aan de Voorweg, dat hij had geërfd van schoonvader Baken. De boerderij werd voortgezet door zijn zwager Cor Hoogschagen. Cor was getrouwd met Koosje, de zuster van Piet. Toen het al oorlog was in februari 1942, verbrandde de boerde rij. Waarschijnlijk door kortsluiting op de zol der. Cor die op dat moment bij Jacob Ambuul was aan de Abbestederweg, dacht wel, wat gaan er veel mensen voorbij, maar had toch niet in de gaten, wat er aan de hand was. Pas toen hij naar huis ging en hij mensen tegen kwam die hem zeiden: "Je mag wel gauw naar huis gaan hoor, jouw boerderij is verbrand" kwam hij er achter. Dat was schrik ken, gelukkig heeft zijn vrouw Koosje samen met de knecht Siem Way, de koeien kunnen redden. Voorlopig gingen zij in de schuur wonen, totdat, ondanks de oorlog, er toch nog een nieuwe boerderij werd gebouwd, die zij al in 1943 konden betrekken. Het boekje 'Wissenswertes über Callantsoog' is uitverkocht. Van de in het Nederlands gestelde versie zijn er nog voldoende. 5,00) Van het boek Als het zand langs de Noordzee stuift' zijn er nog exemplaren in de voorraad. Vraagt u ernaar via Suze Vriesman of Sara Planting. 30,00) De jongste dochter, Jacoba (Koosje) was op het moment dat de andere kinderen hun herinneringen opschreven, niet meer in staat haar verhaal te doen. Jannie Provily memoreert hieronder een belangrijke gebeurtenis uit haar leven. Augustus 1943. De wederopbouw van de boerderij. V.l.n.r.: Piet de Vries, Piet Kruisveld, Piet Mooij en Siem Way. -2.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 4