Sticktisuj CaUin^er Erfgoed/ Guus Zeeman BEKNOPT OVERZICHT, 2000 Het behouden van de boerenstolp aan het Dorpsplein, was in 1992 de hoofdreden om een stichting in het leven te roepen. Nu ook de boerderij rijksmonument is geworden, wordt het steeds duidelijker dat de boerderij het dorpsgezicht blijft sieren. Het geeft echter wel de Stichting de verant woording de boerderij goed te onderhouden en dat kost geld. Dit jaar hebben we een architectenbureau in de arm genomen om de boerderij te bekijken en een totaal onder houdsplan te maken. Dit plan is inmiddels klaar en hebben we aan Rijksmonumenten zorg voorgelegd, om in aanmerking te komen voor een subsidie om dit plan te verwezenlij ken. Maar de instantie heeft vele monumen ten en vele verzoeken om geld. Het ziet er voor ons dan ook naar uit dat er nog een lange weg te gaan is. Met onze vrijwilligers doen we alvast wat nodig is en wat we kun nen. Op de zolder hebben we steunbalken ver nieuwd en omhoog gebracht. Tevens is er in het dakverstek een vitrine ingebouwd. In samenwerking met de vogelwergroep Tringa uit Schagen willen we daarin een idee geven van de vogelverscheidenheid in ons gebied. Helaas zijn we daar het afgelopen museum seizoen nog niet mee klaargekomen. Als losse expositie hadden we in dit jaar een tentoon stelling van natuurfoto's uit de omgeving, gemaakt door Jan Smit uit Winkel. Deze prachtige foto's waren te zien in het achter om en op de zolder. Ook dit jaar mochten we diverse schenkingen ontvangen, waardoor we het museum weer meer inhoud konden geven. Vooral de linnen kast in de woonkamer kon met nieuwe schen kingen gevuld worden. We zijn in het afgelopen jaar met het muse um 70 dagen open geweest, waarbij we 1446 bezoekers konden begroeten, hetgeen 72 meer is dan in 1999. Dat alles was mogelijk doordat we konden rekenen op 78 vrijwilligers, die tijdens de openingsuren ingezet konden worden voor ontvangst en rondleiding. Naast deze medewerkers, die 'dienstlopen' tij dens openingsuren, hebben we een trouwe zaterdagochtendploeg, die de tuin en het lopend onderhoud verzorgt. Tevens willen we nog vermelden dat Herman Leguit de fraaie entreekaartjes sponsorde. Zonder al de medewerkers zou het onmoge lijk zijn dit culturele erfgoed in het dorp in stand te houden. Verhuurburo Callantsoog (Wim Zeeman) zorgde er weer voor dat het zomerhuisje op het erf goed werd verhuurd. Zonder deze inkomsten zou ons financiële plaatje er een stuk zorgelijker uit zien. We gaan op de ingeslagen weg voort en pro beren nog meer bekendheid te krijgen, zodat we 2001 wederom af kunnen sluiten met een hoger bezoekersaantal. Het jaar 2000 was voor twee zaken voor de stichting een opmerkelijk jaar. Dit jaar begonnen we voor het eerst met de uitbetaling van de uitgelote obligaties. De jaren van de waarheid op finan cieel gebied gaan nu komen, nu we echt beginnen met de aflossing van onze obligatielening. Als tweede opmerkelijk punt wil ik noemen, dat de museuminrichting met het in oude staat terugbrengen van de voorkamer, nu zo goed als klaar is. We konden nu laten zien hoe Adriaan Vos en zijn vrouw Grietje rond 1900 leefden. 1994 De werkplaats van Antoon de Wit, de man van Tante Jaantje, wordt verbouwd tot zomerwoning. -19.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 21