Aaettda, UdewseraaAerUta VevsUux vwemqwufqaAr 2000 Op vrijdag 20 april 2001 houdt de Historische Vereniging Callantsoog haar Algemene Leden vergadering om 20.00 uur in het dorpshuis 'De Kol/weid' te Callantsoog. AGENDA 1. Opening 2. Notulen Alg. Ledenvergadering d.d. 06-04- 2000 Zie 'De Clock' juni 2000, blz. 32. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Jaarverslag secretaris. 5. De penningmeester presenteert de jaarre kening 2000 en stelt de begroting voor 2001 ter discussie. 6. Verslag kascommissie. De heren H. Bloem en J. Rietvink treden af. Verkiezing nieuwe leden. 7. Verslagen van de werkgroepen en Callin- ger Erfgoed. 8. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn: de dames J. Provily en S. Planting, beiden zijn herkiesbaar. 9. Toelichting excursie zomer 2001. 10. Rondvraag en daarna pauze. 11. Na de pauze spreekt de voorzitter van de boerderijenstichting de heer Groentjes uit Bergen over stolpboerderijen. Het financieel verslag ligt zoals gebruikelijk op de Alg. Vergadering in de zaal op de tafels ter inzage. Eventueel kan het ook bij de penningmeester op- vraagd worden, tel. 0224-582103. NIEUWE FOLDER De folder met bijzonderheden over de museumboerderij 'Tante Jaantje' en de Historische Vereniging zijn opnieuw gedrukt. Hij is nu helemaal in lcleur. Geïnteresseerden kunnen hem afhalen in de boerderij tijdens de openingsuren of op zaterdagmorgen. Sara Planting 1. Inleiding. Het jaar 2000 is voor de Historische Vereniging goed verlopen. Een hoogtepunt was 28 april toen onze voorzitter een onderscheiding ontving. Namens de Ko ningin werden Wim de versierselen opge speld. We waren er allemaal erg blij mee. Ilc zou willen zeggen: Hij heeft het ver diend. Verder is alles zijn gangetje gegaan, werkzaamheden in de museumboerderij, vrijwilligers die weer enthousiast hun werk deden en ons jaarlijks reisje. De ex cursie ging dit keer naar de Oostvaarders- plassen en het museum in Lelystad, waar we de bouw van een V.O.C. schip van dicht bij konden bekijken. Helaas is Jacob Vos ons dit jaar ontvallen. Het is een gemis voor de vereniging en Callantsoog, we zul len hem als vraagbaak missen. 2. Ledenbestand. Dat blijft een beetje gelijk. Er zijn 525 leden, dus iets meer dan verleden jaar. 3. Bestuur. Dries Blokker trad tot ons bestuur toe, waardoor we gelukkig weer op volledige sterkte zijn. 4. Algemene ledenvergadering. Tweemaal, n.1. op 6 april 2000 en op 24 november 2000 kwamen we bij elkaar. We hadden een optreden van de Ierse Folk groep 'Carriclcfergus' en een dialezing over de Waddenzee. Beide vergaderingen wer den goed bezocht. Gemiddeld 70 personen per avond. 5. De Clock. De redactie is nog steeds dezelfde. Iedere week wordt er druk gewerkt aan een prima verzorgd blad. De redactie werkt ook aan het boek: Een eeuw Callantsoog en Groote Keeten in foto's. Het is bijna zeker dat het in mei a.s. uitkomt. Er zijn al 270 inschrijvingen. 6. Werkgroepen. Boerderijbeschrijving. Door Annie Vries zijn de boerderijen uit de omgeving van Callantsoog in lcaart gebracht. Een heel karwei. Nu moeten ze nog gesplitst wor den in stolp- en andere boerderijen.De werkgroep grafmonumenten gaat ook steeds door. Dit najaar hebben we op het kerkhof krokussen geplant. Dit is ook gebeurd rond het beeld 'De Visserman'. - 14.

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 16