Najtiarsbüeeiikontst 24 ftott. 2000 Sara Planting Een log is een snelheidsmeter, die op het ach terschip op de railing stond. Aan die log zat een lange lijn met aan het eind een vaantje. Dat draaide door de vaart van het schip in het water rond. Het aantal omwentelingen was een indicatie van de snelheid. Ook is er niet zo lang geleden nog een kope ren kaartpasser gevonden. De Constance is deze stranding nooit te boven gekomen. Het schip werd als wrak ver kocht en op het strand gesloopt. In het reddingsrapport van de Noord- en Zuid-Hollandse Redding-Maatschappij, dat de plaatselijke commissie naar het hoofdkan toor in Amsterdam stuurde, stond onder andere: (Hoe de redding precies is verlopen, vermeldt Log en passer van de Constance. het rapport niet. foto: Cors van der Haar Daarna is het woord aan Cor Spijker. Hij geeft ons met behulp van de overheadprojector een duidelijk beeld van de gedachten, die wij als bestuur hebben over ons dorp. 1 Gewenst is een fietspad langs het Dorps plein naar het Kerkplein. 2 Op het Dorpsplein de hoogten weg; toch wel enigszins geaccidenteerd houden. Veel gras en geen bestrating. 3 Muziektent in het plein verdiept aanleg gen; voorkeur voor een grotendeels auto vrij plein. 4 Strandopgang naar het zuiden verplaat sen. De trap kan dan als tribune dienst doen. Men heeft dan een mooi overzicht over het Dorpsplein. 5 Het nollengebied ten zuiden van de Zeeweg. Het is cultuurhistorisch een bij zonder gebied. We willen het zo houden en zien er liever geen parkeerplaatsen bij komen. 6 De begraafplaats. We willen graag meepra ten over veranderingen die een eventuele uitbreiding van de begraafplaats met zich meebrengen. Misschien vergroten en de Zeeweg er bij betrekken? Een moeilijke zaak. Cor Spijker hoopt dat iedereen over de ver schillende punten eens wil meedenken. Wim Lastdrager wil aan de naam Dorpsplein toevoegen 'De Buurt'. Vroeger heette het plein namelijk ook 'De Buurt'. Een verzoek daartoe is aan het gemeentebestuur verzon den. Na de pauze verzorgt de heer de Booy van de Waddenvereniging een schitterende diavoor stelling over de Waddenzee. Wat zijn er nog veel prachtige plekjes in ons land! Wat moe ten we ons best doen om die te behouden. Om 22.15 uur bedankt Wim de spreker. Deze wijst ons nog op de mogelijkheid om eens een tentoonstelling over de Waddenzee te organiseren. 68 Leden tekenden de presentielijst. Zo'n rapport is namelijk alleen maar een lijst met vragen, die beantwoord moeten worden). De reddingboot voer uit met 13 man. De boot kreeg vrij ernstige schade aan de luchtkasten. (In het rapport wordt over de bemanning gevraagd: "Heb ben zij goed gewerkt? Hunne namen.") Antwoord: "Ja." Op 10 October 1903 stond er een hevige storm uit het WNWen. De Constance voer in ballast van Hamburg naar Pincicola (Italië), 's Morgens om 9 uur strandde het bezuiden strandpaal 12. Zowel de reddingboot als het lijnwerp- en wippertoestel werden gebruikt. Wim Lastdrager opent de bijeenkomst en memoreert een paar hoogtepunten uit de afgelopen 15 jaar. We denken hierbij aan de Weidemolen en de Visserman. Een nieuw hoogtepunt wordt het boek: "Een eeuw Callantsoog en Groote Keeten in beeld". M. Mooij (schipper), T. Mooij, H. Zeeman, Corn. Hoek, Jb. Vos, G. Baken Jzn., KI. Hollander sr, KI. Hollander jp KI. Verver, A. Thomasz en P. Kuiper. De 19 opvarenden van het ge strande schip, werden door deze mensen veilig aan wal gebracht. -13.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 15