Coöperatieve Boerenleenbank De Weidemolen maalt weer Onze laatste rustplaats 'S chagerbrug' Het begin In 1954 gaat de heer Mars namens de Coöpe ratieve Boerenleenbank 'Schagerbrug' iedere woensdagmiddag van 1.30 tot 5 uur zitting houden voor alle bankzaken in Hotel Ben de Vries. Voor de Callantsogers een belangrijke verbetering. (Meestal legde hij de afstand Schagerbrug-Callantsoog heen en terug fiet send af. Het koffertje met allerlei stukken en geld achter op de bagagedrager!) Het vervolg In het jaar 2000, dus 46 jaar later staat er aan het Dorpsplein een knots van een bankge bouw. In plaats van die ene bankemployé zijn er nu drie. Er is een pinautomaat en de bevei liging is maximaal. In het voorjaar van 2000 ontdekte molenaar Kees Zwaan dat de molen geen water meer inmaalde. In het mechanisch gedeelte was slijtage opgetreden. Het vervangen van de kapotte onderdelen was geen gemakkelijke klus. Met hulp van Bram van der Welle uit Kolhorn lukte het Kees Zwaan de molen weer aan de praat te krijgen. Hij draait nu alweer een paar maanden en zorgt ervoor dat het stuk land waarop hij staat 'pias-dras' blijft. Voor een aantal vogels en planten is dat een goede zaak. Op een mooie dinsdagmiddag in augustus loop ik naar het kerkhof. Van het drukke Dorpsplein naar de begraafplaats is maar een paar passen. Maar het betekent wel een wereld van verschil. De rust rond het eeuwen oude kerkje doet geweldadig aan. Er zijn vier dames aan het werk. Ze onder houden de graven. Hoewel de gemeentewerk man het grote werk uitstekend doet, zijn de dames van de Historische Vereniging voor het kleine werk onmisbaar. Het geheel ziet er dan ook keurig uit. Callantsogers en gasten ga eens kijken op de plek waar zoveel bekende Callantsogers begraven liggen en waardeer het werk van onze vrijwilligers! De molen werd op 23 april 1994 voor het eerst in werking gesteld. Wim Lastdrager -67.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 7