Jutten Historische vereniging plant bollen De 'natte hoek' in het vierkant van onze museumboerderij trekt altijd de aandacht, vooral van kinderen. Heel wat jongens zeg gen tegen hun moeder als ze het gezien heb ben en er over is verteld: "Mam, ik ga mor genochtend vroeg meteen naar strand." Ook wordt er veel gevraagd of jutten mag. Het antwoord is duidelijk: "NEEN". Als er waardevolle voorwerpen aanspoelen, bijvoorbeeld een sloep of dozen sigaretten, dan moet dat aangegeven worden bij de strandvonder. Voor Callantsoog is dat Rens Roos en die woont in de Groote Keeten. Tegenwoordig spoelt er niet veel bijzonders meer aan. Vroeger toen de schepen nog van hout waren en uit elkaar sloegen, toen spoelden veel aantrekkelijke voorwerpen op het strand aan. Dat was voor de meestal straatarme kustbewoners een buitenkansje. Maar je moest met je gejutte spullen wel ongezien thuis zien te komen. (Vaatje boter, vat wijn). Want de schout, later de veldwach ter en nu de politie willen wel graag de wet handhaven. RECTIFICATIES Het onderschrift bij de foto in 'De Cloclc' no. 3 op blz. 47. Volgens twee personen, die alle op de foto staande personen geleend hebben, zijn er drie onjuiste namen. 14 Trijntje Gutter moet zijn Neeltje Koning 16 Neeltje Koning moet zijn mej. Zijdewind 22 Grietje Vos moet zijn Grietje Liefhebber De hond heet Bello. Het onderschrift bij de foto op blz. 56. Ook is er volgens Trijnie Dekker een foute benaming van een dame die op de foto staat van de zangvereniging 'Zanglust'. Het betreft dame no. 10. Die heet niet van Soelen, maar Züelen. Zij was onderwijzeres op het dorp en is getrouwd met de heer van Meerten, het hoofd van de dorpsschool van 1931 tot 1936. Op ons verzoek of we lcrokusbollen mochten planten rond het beeld 'De Visserman' en op de begraafplaats reageerde het gemeentebe stuur verrassend positief. Via een bevriende bollenlcweker kocht onze vereniging 1300 bollen. Ze zijn nu geplant en we wachten vol spanning het voorjaar af. Na de storm Wim Lastdrager LedenadministrateurWim Zeeman, Dorpsweg 18, Tel. 0224-581294 Annie Smit-de Vries De storm ging voorbij maar de donkere zee is nog woest en vol dreigende golven. De vloed voert drijfhout en zeewier mee. Onder goor-witte schuimlaag bedolven. Langs de vloedlijn gaat langzaam een jutter voorbij. Nietig-klein tussen wolken en water. Hij schuift acht'loos wat schuimbedekt drijfhout op zij. Maar hij bukt zich een ogenblik later. Het is iets van zijn gading, waarbij hij blijft staan. Hij omwikkelt het met touwen. En dan zien wij de jutter wat zwaarder belaan tussen wolk-grauw en water-grauw sjouwen. Dick de Wilde -65.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 5