Boelhuis Ja, hai ken nou wel verlegen mooi prate, maar denk 'r om oor, zundese klere, zundese woorde! En wat hewwe jullie nou nag spare kennen, hai loupt de halft van de toid zonder werk. En jij hewwe ok zowat niks overhouen van je werkhuize en 't bollepellen. Nou, ik ben benuwd wat je vader veneivend zoid. As ik jou was, den zou ik maar wachte tot ie z'n eten op heb. Maar weerom al die haast? Je moete toch zeker niet om een poppie?" "Welnei moe, hoe kom je d'r bai, zo benne wai niet oor. 't Is heel wat aars. Teun ziet d'r toch zo verlegen teugen op dat ie straks in dienst moet. En nou hewwe we hore vertellen dat ie vraaistelling kroige ken as ie trouwd is. Nou en dat loilct oos vezelf veul mooier. We houe bar groot van mekaar, dus deerom wille we trouwe. Veul geld hewwe we niet nodig oor, wai benne met tweidehans spulle tevre den. We skarrele hier en deer wel wat op en ik bloif gewoon werke. Jullie hoeve je over oos gien zurge te maken oor, wai redde oos wel." Toe ome Dorus 's eives thuis kwam en nei 't eten efkes zat uit te zakken met de krant, heb Corrie weer 't hele verhaal ofstolcen. 't Roulcte eerst nag wel puur bai d'r vader. Maar Corrie liet 'r niet van de sold.ce prate en hield voet bai stik. Net zolang tot 'r vader en moeder d'r maar bai neerloid hewwe. Ze woue nou ienmaal niet aars. Dus den moste ze 't zelf maar wete, ze hadde ze genog waarslcouwd. En toe begon 't regelen en plan- ne maken. Ze gonge d'r hille- gaar laat van te bed. Daagsteran zag tante in de krant dat 'r in Enkhuizen een boelhuis houen wier. "Deer kon ik wel drs op of gaan," mompelde ze, "stel je voor dat 'r wat knaps bai is." Ze zee 'r niks van teugen Corrie, dat most een verrassing bloive. Dus tante stapte zomaar in de bus en gong op weg nei 't adres deer de boel verkocht worre zou. D'r stinge evegoed prachtdinge bai, sommige zagge d'r uit of ze hagelnuw wazze. Weer ze 't meiste oug op had was een ronde tafel met vier stoe- le en een theelcassie. "Dat is nou net wat voor oos Corrie," docht ze, "deer gaan ik op biede." Ze most aars nag puur lang wachte voor dat die meubele an de beurt wazze om verkocht te worren. Drelct wier d'r een tientje inzet. "Wie biedt 'r meer as tien gulden," riep de ofslager. "Voif en twintig," riep tante. "Veertig," riep een aar. "Voiftig," dat was tante weer. "Honderd," riep 'r ien achter d'r. En deer bleef 't bai. Tante keek eres achterom. Deer zag ze Teun waarachtig ok. "Heui, ben jij d'r ok, Teun? Ik hew net voiftig gulden boden voor dat stel, dat had ik voor jullie lcoupe wilt, maar ja, een aar is m'n voor, jammer genog. Die bood nag eres zoveul, dat wier m'n toch te gortig om deer nag boven te gaan." Teun wier rood tot achter z'n ore. "Dat was ik," zee ie, "ik had 'r hillegaar gien erg in dat u 't was, deer ik teugenop bood, wat stom." Zo is 't net," lceeuwde tan te, "je hadde mooi voiftig gulden in je zak houe kennen." "Wel meer ok," biechtte Teun slcoorvoetend op, "want ik had ok al veertig boden en toe maakte u 'r voiftig van." Nel Rentenaar-B akker Corrie van tante Guurtje en ome Dorus wou trouwe met 'r vraier Teun de Boer en nag liever vedaag dan murgen. "Moid," verskoot 'r moeder, "weet wel watje doene.Je kenne die joon nag amperan, jullie gane nag maar een blauwe maandag met mekaar om. Jullie benne nag veuls te jong ok, baiegaar achttien, wat moet dat worre. - 76. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 16