Een pienter beist Nel Rentenaar-Bakker Omdat 'r maar gien end an kwam, gong ze nei de deur en riep: "Herta, stil oor, aars kom je maar in huis." Eflces was 't stil, maar toen begon ie weer. Ik zei toch maar deres koike, dut is toch niet gewoon. "Wat is 'r den m'n joon," zee ze, "weerom moet jij zo blaffe?" Herta was zo bloid dat ze d'r was en wou metien nei de bure toe. 't Leek net of ie Jannie mee hewwe wou. "Nou, d'r is toch zeker wat loos, stil eres eflces, Herta, 't is net of ik wat hoor slcreeuwen. Ja oor, 't loilct buvrouw wel. Kom maar, den gaan we koike oor, braaf beist." Nou en deer vonde ze buvrouw op de grond leggen, ze was vallen en kon niet meer overend lcomme. Ze had 'r al een paar uur loid. Jannie waarslcouwde vezelf drelct dokter en zo belandde buvrouw met een kapotte heup in 't ziekenhuis. Wat was ze bloid dat Herta voor hulp zurgd had. Je moete deer maar deres legge te lcreperen van de poin! Toe buvrouw nei verloup van toid weer thuis kwam, was 't eerste wat ze deid, nei de slager gaan en een grote leverworst lcoupe en die brocht ze bai Herta. Nou, die wist deer wel reid mee vezelf, zulcs was gien dagelijkse kost. An buvrouws ongeluk ken je nou toch nag weer deres zien dat honde verlegen pientere beiste bennen. En die moete we in ere houwe! Jannie sting in de keuken, ze was de horde an 't wassen, dat was nag een hele klus, want de anrecht sting vol met potte en panne enz. Onderwoil zong ze d'r hoge deune bai. De hond was huiten in de tuin an 't strunen. "Hè," zoi Jannie efkes ternei hai d'r oigen, "wat gaat die hond toch te keer, aars hlaft ie temet nooit." ffj Vevv\ Std «2^ Laat "De Clock" ook door anderen lezen. Probeer uw buren, kennissen of een van uw familie leden te overtuigen dat het goed is om lid van de Historische Vereniging te worden! Hij zij helpt dan ook mee om zaken van cultuur-historisch belang in de voormalige gemeente Callantsoog te bewaren. -48.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 8