Najaarsbijeenkomst accordeonist, een kop koffie. Daar zat ook een koopman. Hij vertelde dat hij uit Lim burg kwam en een auto vol had met direc- toirs, allemaal zwart gemoltoneerd. De tijd was toen erg slecht en hij kon ze niet verko pen en wou weer terug naar Limburg. Hij vroeg toen of ilc ze wou kopen voor fl. 80,00. Ik zei: "Ilc heb maar 30 gulden en daar moet de koffie nog van af." Ilc heb ze tenslotte toch gekocht en ging weer terug naar Callantsoog. De hele auto was vol, het waren er wel 300. De volgende dag ging ik ze uitventen, 3 voor een gulden, dus toen kreeg ik weer wat han- delsgeld. Ilc kocht bij Van Praag in Den Helder wat manufacturen, maar dat liep niet zo best. Nog even een verhaaltje over die zwarte clirectoirs: weken daarna kwam ik Grietje van Rijn tegen, de vrouw van Jb. Mooij. Ze vroeg of ik al klachten had gehad over die broeken. Ze had er één aangehad, maar ze gaven zo af en haar hele kont zag zwart. Ilc zei: "Dat komt goed uit, want ik heb net een partij zeep gekocht, dan zal ik hem wel afwassen!" Zo kon je zo af en toe ook nog wel eens lachen. 1 QAQ Fitni/t iiifAÏ/it/im Achteraan drie voor ons onbekende perso- Na een uitstapje naar Amsterdam zit op een Bood, mevr. Bremer, Piet de Haan, Jaap Mooij terras ergens onderweg een deel van de oude- en echtgenote en Giel van der Vlies. ren na te praten. Foto; B|wm Het bestuur overweegt om in november een bijeenkomst te houden. Onze vereniging bestaat dan 15 jaar! De leden worden hierover nog geïnformeerd. \DÏSINFËCTANT ...Ik heb net een partij zeep gekocht... 1 yoy hveu UitmdZCU nen Verder van links naar rechts: Tante Ma At Aitueptio ate ohhfeotaht. -46.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 6