Naar de Marine Da douche In de Badbode die in de zomer van 1954 uit kwam, stond het volgende: In de school heeft het gemeentebestuur een vier tal douches laten bouwen. Behalve voor de schoolkinderen is er ook voor anderen gelegen heid hier gebruik van te maken. Men neme ech ter goed notitie van de tijden waarop de instel ling is geopend. In de douchehokjes is de temperatuur meest al tropisch. Buurvrouw: "Zeg Truitje was het bij jou in dat hoklcie ok so verlegen heet?" Truitje: "Welnee maid. Je mot net als ik doen, je late de deur een stukkie open." Een ogenblik is buurvrouw verbaasd, dan rea geert ze als volgt: "Ilc denk ok al, wat is die Lous toch stil." Wim Lastdrager In 1953 of 1954 maakte de hoogste klas van de o.l. school Callantsoog een excursie naar Den Helder. Overste Kennema, de vader van leerling Kees, had alles geregeld. Met een bus van de marine naar de haven. Daar bekeken de leer lingen en enkele ouders een oorlogsschip. Daar na varen met een sleepboot door de haven en het Marsdiep. Zuster Boender maker, later mevr. Baken, was ook mee. Bij een opruimbeurt in haar Alkmaarse flat kwam ze een paar fotootjes tegen en die stuurde ze ons. Wie weet de namen van dege nen die erop staan? Graag een telefoontje. (581501) Op Vrijdag van 4 tot 8 uur. Op Zaterdag van 3 tot 9 uur. Daar er vooral op Zaterdag verheugend veel van de douches gebruik wordt gemaakt, raden we een ieder, die daartoe maar even in de gele genheid is, op Vrijdag te komen. Het voorkomt lang wachten. (Voor niet-ingewijden, Lous is de badman). 60.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 20