Korfbal en voetbal 1922 1924 Geboord Jacob Vos Pzn. In 1923 huurde de V.V.V. voor vijf jaar een stuk land van Gert Kos uit St. Maartensbrug. Op deze plaats ligt nu het 'landgoed de Horn'. Dat kostte 200,00 aan huur per jaar. Tevens werd er 'recht van koop' bedongen voor de prijs van 2700,00. In eigen beheer werden de greppels dichtge gooid. In het land lagen toen nog grote nol len en daar werd het nodige zand vanaf gehaald. Voorjaar 1924* was alles klaar en stelde de V.V.V. het veld beschikbaar aan de pas opgerichte voetbalclub. De eerste wed strijd werd gespeeld tegen een elftal uit Schagen. De aftrap werd gedaan door burge meester Koster. Het elftal bestond volgens Gert Kuiper uit: Die eerste wedstrijd tegen Schagen werd met 9-1 verloren. Het veld was door de vele kale (zand) plekken slecht bespeelbaar. Van de eer ste wedstrijd is een foto gemaakt, waarop dui delijk is te zien dat er ook toen al publieke belangstelling was. De voetbalvereniging heeft in de volgende jaren bekende namen gekend o.a. Meester Schut, Jan Borst, Jan en Louis Kakebeelce, Arie Baken, Jan v. Scheyen, Meindert de Haan en nog vele anderen. De meester lcijlct het huiswerk van Hans na. "Dit schrift lijkt erg op dat van je broer Piet!" "Dat kan wel kloppen meester. Ik heb zijn pen gebruikt." Het ene ei: "Hoe is het nietje broer?" Het andere ei: "Uitstekend, hij is advocaat geworden." Fotoarchief Jacob Vos Pzn. In 1922 was er een korfbalclub opgericht door de badgasten. Aan een steigerpaal waren blikken bussen gespijkerd die dienst deden als doelkorf. Er werd gespeeld op een veldje achter de pastorie- tuin (nu Zeeweg). Een paar jaar later is er nog een korte tijd een andere korfbalvereniging ge weest. Die beschikte wel over de voorgeschreven doelpalen met korf. (Wie weet daar nog iets van?) Cor Kater (doel), Jan Bakker Hzn., Dirk Kuiper, Willem v/d Vlies, Willem van Twuijver, Anton de Wit, Jan Kruit, Arie Thomasz, Piet Mooij, Jacob Mooij Jnzn., Bouwen de Haan, Teunis Borst. Jan Braam, Paul Voorthuizen, Arie Leyen en Arie Kooger waren waarschijnlijk de reserves. Volgens een oud-bestuurslid van de huidi ge voetbalvereniging was er in 1924 nog geen spra ke van een echte club. Die werd pas officieel in mei 1930 opgericht. Hij bestaat dus nu (2000) 70 jaar. -27.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 7