In M emoriamJ Vos 'De Clock'. Hen paar jaar geleden stapte hij eruit, maar we konden hem van alles blij ven vragen. Hij wist namelijk zoveel van het oude Callantsoog. Jacob we zullen je enorm missen. En dat niet alleen in de redactie. Ook in het dorp en op het strand. Geen Jacob meer 's zo mers op de bank voor zijn kantoortje waar hij ook stoelen en schermen verhuurde. Geen Jacob meer fietsend langs de Sein post. Jacob behoort niet meer tot de leven den, maar vergeten zullen we hem nooit. Zijn naam zal blijven voortleven in de boekjes die hij schreef en de stukjes in 'De Clock'. Voor zijn vrouw Dien was het plotselinge afscheid een grote schok. We wensen haar veel sterkte. Voor haar, de kinderen en kleinkinderen moet het een troost zijn dat ze een zo arbeidzame man, vader en groot vader hebben gehad. In het crematorium in Haringhuizen gaven honderden belangstellenden acte de présence. Natuurlijk was de Historische Vereniging daar ook vertegenwoordigd. Jannie Provily vertolkte de gevoelens van alle leden door een kort afscheidswoord te spreken. Jacob behoorde tot de oprichters van onze vereniging. Hij zat vele jaren in het bestuur en was 11 jaar redactielid van Jacob Vos zal nog vele jaren voortleven in de gedachten van honderden dorpsgeno ten, badgasten en dagjesmensen. Jacob rust zacht en weet dat we nog vaak aan je zullen denken. Excursie zaterdag 26 augustus Schatten uit de Flevopolder Van de in totaal ongeveer 25000 geborgen scheeps- en onderwatervondsten uit het tijdvak tussen 1300 en 1900 liggen in het museum voor scheepsarcheologie in Lely stad zo'n 6000 objecten uitgestald. Achter glas zien we honderden jaren oude kle dingstukken, schoenen en laarzen, een gerafelde hoge hoed, degens, maar ook baardmankruiken, bijbels enz. Ook twee scheepswrakken, een beurt schip uit 1625 en een transportschip uit 1700 zijn bijna volledig weer in elkaar 'gepuzzeld' onder dak te bezichtigen. Onze excursie gaat behalve naar de Oost- vaardersplassen ook naar bovengenoemd museum. U kunt u nog opgeven voor deelname via het ingesloten inschrij vingsbiljet of telefonisch 0224-581823. Jacob zou deze zomer 86 jaar zijn geworden. Dinsdagmiddag 11 april 2000 was hij nog volop aan het werk op zijn strand. Helaas is hij 's nachts overleden. Zijn laatste gang op zaterdag 15 april door het dorp, langs de Op 't Landtweg, de boerderij 'Tante Jaantje', 'De Buurt' en dan langs de weidemolen 'De Zwaan', waarvan de wieken in de rouwstand ston den, was indrukwekkend. Jacob Vos tijdens de presentatie van het boek 'Callantsoog en Groote Keeten vroeger'op 15 juni 1988 in de vergaderzaal van het Callantsoger raadhuis. Als auteur had hij een groot aandeel in het tot stand komen van dit eerste boek, dat onder aus piciën van de Historische Vereniging uitgegeven werd. Namens de Historische Vereniging Callantsoog, Wim Lastdrager, voorzitter (Vergeet niet uw museumjaarkaart of 65+pas mee te nemen!) -26.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 6