Zo gezegd, zo gedaan, Jaap was aan de beurt. Hij blies op een piston, dat is nogal een klein instrument, dus dat lieten we vol water lopen. Na de pauze begon het. Hij was nogal een felle muzikant en perste er heel wat lucht in. Het water kwam met zoveel kracht terug, dat het bij z'n nek in liep. Hij was zo kwaad, dat hij meteen als lid bedankte. Dat was wel jammer, want het was een goede muzikant. Zoals ik al eerder vertelde kon ik toen ik van school af ging, al autorijden en dat was bij ons een belevenis. Zo reed ik dan ook alle dagen met een grote bestelwagen van de Coöperatie door de gemeente Callantsoog. doen. Nou dat wilde ik wel, maar dat waren weer jongens, die veel ouder waren dan ik en dat gaf dan weer ruzie met m'n meisje. Die verkering heeft 2 jaar geduurd, maar daar kom ik nog wel op terug. De periode dat ik tussen de 17 en 19 jaar was, was ook een mooie tijd. In een café kwamen we niet zoveel, want daar hadden we geen geld voor. Wel had Vader een auto overgeno men van mijn broer. Het was een A-Fordje van 1929. We hebben er erg veel plezier mee gehad. Ik ben er voor het eerst met mijn vader en moeder en Aagje Mooij mee naar IJmuiden geweest. Later ook nog vaak met jongens en meiden hier en daar naar toe. Op een dag, ik weet het nog best, mocht ik voor het eerst mee naar het hoofdbedrijf in Winkel. Daar in de grote winkel vroeg de chef me of ik wel eens een snoepje uit de zakjes pakte. Nou dat deed ik wel eens en toen zei hij: "Welke vind je het lekkerste." Ik vertelde dat ik rumbonen het leideerste vond. Hij had er een zak vol van en ik mocht er net zo veel van eten als ik lustte. Ik werd er toch ziek van! Ik heb ze nooit meer Wat ik ook nog weet is dat mijn vader met moeder achter op de fiets en ik op de fiets door de duinen en het Zwanenwater naar Petten naar Jan en Antje te gast gingen. Dat was dan een hele onderneming, maar dat was altijd een mooie dag en we gingen er altijd graag naar toe. Ze hadden 3 kinderen, 2 jongens en 1 meisje, die kwam in de vakantie dan wel eens bij ons logeren. Dat vond Moeder altijd zo fijn, want die wou altijd nog graag een meisje gehad hebben. Ook zijn mijn moeder en ik met de boot vanaf 't Zand naar Amsterdam geweest. Het was de eerste keer dat ik in Amsterdam kwam. We gingen voor een nacht naar Ome Dirk Mulder en Tante Jannetje, een zuster van mijn vader. Ilc was toen 8 jaar. Ze hadden een tweedehandswinkel in meubelen. We zijn toen ook naar een broer van Moeder geweest, die had een timmerbedrijf in de gegeten. Toen ik 17 jaar was kreeg ik verkering met de zuster van een vriend van mij. Dat was wel een mooie tijd. We heb ben toen veel schik gehad en ook veel geruzied, maar je was jong en je bleef nergens bij stilstaan. Er was bij ons een bakker en die had een nieuwe bestelwa gen. Hij reed er zondags vaak jongens mee naar Alkmaar of naar een kermis. Later vroeg hij of ik dat voor hem wou Het was in de tijd, dat de radio zijn intrede deed. - 24.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 4