Welterusten Wim Lastdrager Groepsrondleidingen Met behulp van een kanonnetje werd een lijn over het schip geschoten. Deze werd door de bemanning gepakt. Nu konden die een dikker touw naar het schip trekken. Daarlangs gleden in een zogenoemde broek de bemanningsle den naar de wal. Broek, lijn en touw vindt de bezoeker van de museumboerderij 'Tante Jaantje' in de voorma lige hooiberg. Aanwezige rondleiders zullen hierover graag vertellen. In het boek 'Redders' van de KNRM lazen we nog het volgende: Kosten: tot 10 personen 25,00 tot 20 personen 45,00 Op afspraak Voor informatie en afspraak: van woensdag tot en met vrijdag. Guus Zeeman, tel. 0224-581457 Op 8 september 1936 om 8 uur strandde de 'Sirenes', een lege Noorse houtboot vlak voor Callantsoog. Het voorschip schoof op dam 4 en zat al gauw muurvast. Voor de bemanningsleden was er nog geen gevaar. Toch werd een deel (18 man) uit voorzorg door de mannen van de KNZHRM van boord gehaald. Dat gebeurde met het Wippertoestel. Dat ging als volgt: Ook de toenmalige secretaris, later de directeur H. Th. de Booy, begaf zich in een reddingsbroek naar het Noorse schip. Het schip was ter hoogte van IJmuiden reeds in moeilijkheden geraakt, maar de kapitein weigerde sleepboothulp. Toen zij daarna ten anker ging, leek het gevaar geweken. Helaas hielden de ankers het niet en het schip strandde bij Callantsoog op een strekdam. Met de broek werden 18 opvarenden van boord gehaald. Een deel van de bemanning bleef echter aan boord. Toen de Booy aan boord kwam om hen te overtuigen dat het beter was het schip te verlaten, lag de kapi tein te kooi en wilde het schip, ondanks dringend advies, niet verlaten. Hij trok de dekens over zich heen, beduidend dat verder aandringen geen zin had. Het volledige verhaal van de stranding van de 'Sirenes' staat in 'De Clock', jaarg. 11, no. 3 en 4. Er zijn nog een paar nummers voorradig. Op zaterdag morgen kan men er in de museumboerderij naar vragen. In museumboerderij Tante Jaantje'. - 36. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 16