De dorpsfilm Lezers schrijven Jans Rootjes-Baken De film begon in Callantsoog. Ilc zag ook de Abbestederweg, de Oosterweg en Groote Keeten. Maar waar was ons Abbestee? Vergeten...? Een gehucht, achtergebleven gebied, nu, zeker voor de echte Abbestee-er niet! Wij hebben daar een heerlijke tijd gehad. Ja, ver van school, maar was die uit, wisten we niet hoe gauw we weer naar huis toe moesten, naar ons Abbestee. We hadden daar een sloot, de vaart geheten, waar we konden zwemmen en als het vroor een sloot je achter het huis, waar we konden schaat sen. 's Zomers mee naar het hooiland en in de herfst bramen plukken in het nabij gelegen dennenbos. Ja, in Abbestee woonden ook aparte mensen. Betje Blom met broer Piet en oude vader Rikus. En als Betje om het huis liep te dribbe len, zeiden de jongens: "Bet is weer aan het wurremen trappen". En dan was er Ab Roos, de mollenvanger. Maar dat hoorde bij ons, wij vonden dat heel gewoon. In 1956 ben ik voorgoed uit Abbestee gegaan. Dat heeft wel een paar tranen gekost. Jammer dus van Abbestee, niet op de film. 1 t V s Ik vind 'De Cloclc' een prachtblad. Als het komt, lees ik het altijd in één ruk uit. 'De Clock' is een goed verzorgd blad en erg interessant. Ook nu weer wil ik mijn complimenten maken voor de kwaliteit van jullie tijd schrift. Het is voor mij een raadsel, hoe jul lie iedere keer kans zien om dit blad te vullen met zoveel goedgeschreven artike len en smakelijk illustratiemateriaal. Onlangs heb ik bij mijn nichtje de film van Callantsoog gezien uit 1954. Wat heb ik ervan geno ten om al die mensen weer te zien die ons al lang geleden ontvallen zijn. Ik heb de hele film mee gepraat. Abbestee voor de 2e wereldoorlog. V.l.n.r. woon den de volgende families: Bijpost, Roos, van Twuyver, Weij, Zwaan, Blom. De redactie ontvangt nog al eens complimenten over haar blad. Meestal zijn die mondeling. Deze keer ontvingen we ook een paar schriftelijke. Gedeelten uit deze brieven staan hieronder. -35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 15