\ouw weg, mijn zwerven Stallen aan de westkant? Janneke Verburg Het is gemaakt van die materialen staal en zink plaat en heeft de afmetin gen: 300 x 700 x 200 cm.. Na afloop van de route bood Beemsterboer zijn kunstwerk aan de ge meente Zijpe te koop aan. De gemeente besloot tot aankoop. Na vele overwegingen is op advies van de kunste naar zelf dit kunstwerk geplaatst in Callantsoog, met de bossages van 'Ho tel Landgoed de Horn' als decor. Voor liefhebbers en kunstenaars misschien (Het kunstwerk ligt op het land waarop ook de wei een aanwinst voor een ander misschien een demolen 'De Zwaan' van de Historische Vereniging ergernis. Maar hoe u het ook bekijkt, na vele staat. Die staat aan de zuidzijdeterwijl het 'Jouw omzwervingen en gekissebis heeft dit kunst- weg, mijn zwerven' aan de noordkant vlak bij het werk in de zomer van 1999 eindelijk zijn wel- parkeerterrein staat. Red.) verdiende plek en rust gevonden. We denken dat in de meeste boerderijen de stallen aan de west kant lagen. In de boer derij 'Tante Jaantje' is dat namelijk zo. Waar schijnlijk is dat om praktische redenen ge beurd. De koude oos tenwind werd zo verre van het vee gehouden. De dors en het vier kant met zijn hooi berg deden dan als iso- latiewand dienst. Is die gedachte juist? Wie kan er iets over ver- ...dors en vierkant aan de oostkant... tellen? Graag bellen: 0224-581501. Op Terschelling stonden boerderijen, waarvan de oorspronkelijke staïbodem uit zuiver wit zand bestond. Kwamen de koeien op stal, dan werd die bodem met graszoden bedekt. Zou dat in de boerderij 'Tante Jaantje' ook zo zijn geweest? Is het inrichten van de zomerstal, door onder andere de bodem met wit zand te bestrooien daar nog een overblijfsel van? De kunstroute 'Grote: Sloot in beeld' is al sinds 1994 een begrip voor de kunstliefhebber van de Zijpe. Ik 1998 manifesteerde de kunstenaar John Beemsterboer uit Eemnes zich met bovenge noemd kunstwerk. -33.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 13