Notulen Algemene Ledenvergadering 6-4-2000 Sara Planting De voorzitter loopt even het jaar 1999 door. Er is speciale aandacht geschonken aan de herdenking van de z.g. Vergeten Oorlog 1799- 1999. In de museumboerderij was een exposi tie van foto's en voorwerpen. Ook was er een herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk en er werd een plaquette aan de noordmuur van het kerkgebouw onthuld. Notulen vorige vergadering en jaarverslag 1999 geven geen problemen. Er zijn weinig in- en uitgaande stukken. Belangrijk was de brief naar de gemeente over onze zorgen over het Dorpsplein. De penningmeester licht de jaarrekening en de begroting toe. Onze financiële positie is gezond. De kascommissie doet verslag. Alles is in orde bevonden. De vergadering verleent décharge. Co de Bakker treedt af. In zijn plaats meldt zich mevr. A. Geertsema-Tensen. De heren Bloem en Rietvink blijven nog een jaar. Werkgroepen: Boerderijen. Annie Vries- Jimminlc werkt aan de registratie van de boerderijen in ons gebied. Weidemolen. Dankzij de goede zorgen van Cees Zwaan draait de molen perfect. Grafmonumenten. Er zijn drie stenen tot monument verklaard, n.1. die van Burger van Schoorl, Burgemeester van Marken en John Wright. De uitbreiding van het kerkhof is een probleem. Een foto boek van het kerkhof is gemaakt door Sietze Planting. Het zal in de boerderij ter inzage liggen. 'De Clock'. De redactie is ongewij zigd. Er wordt elke week bij Jannie Provily thuis gewerkt. Dank zij ons goed verzorgde blad zijn we nu aanwezig in de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag. Er wordt ook gewerkt aan stukjes geschiedenis van Cal- lantsoog die op internet gezet zullen worden. Al met al veel werk voor de redactie, die er dan ook graag een lid bij wil hebben. Ook is de redactie nog bezig met het samenstellen van een fotoboek over Cal- lantsoog vroeger en in het jaar 2000. Callinger Erfgoed. Diclc Leguit doet verslag. Op zaterdagmorgen wordt er gewerkt in de boerderij. Het 'mooie kamertje' is bijna klaar. Het zomerhuis wordt weer verhuurd. Er is een schenking ontvangen van het Shell Pensioenfonds van 500,00. Daarna brengt de penningmeester Pier van Gosliga verslag uit over de uitloting van de obligaties. Schenking is mogelijk. Ledenbestand. Wim Zeeman deelt mede dat er 520 betalende leden zijn. De werkgroep Herdenking 1799 is opgehe ven. De leden J. Verburg, D. Griffioen, D. Blokker, W. Lastdrager en S. Planting worden bedankt. Bestuur. Janneke Verburg, Suze Vriesman en Wim Lastdrager worden herko zen en als nieuw lid komt Dries Blokker erbij Excursie. Cor Spijker verzorgt de trip weer. Oostvaardersplassen en museum voor scheeps archeologie in Lelystad is onze reisbestem- ming. Contributie. Wim Lastdrager stelt voor deze te verhogen naar 35,00. In 2002 is dat 16 euro. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. Cor Spijker is het niet eens met de plannen om het kerkhof uit te breiden naar de nolletjes aan de Zeeweg. Hij zal de stichting Duinbehoud inschakelen en wil ook dat onze vereniging gaat protesteren. Pier van Gosliga vindt het ook geen goede oplos sing. Het was al een probleem toen hij in 1981 nog burgemeester was. Jaap Boeder vraagt of het niet mogelijk is de giften die men aan het museum schenkt in 'De Clock' te vermelden. Na de pauze treedt de Ierse Folkgroep 'Carrickfergus' op. De acht leden brengen een schitterend programma. Om 20.00 uur opent Wim Lastdrager de vergadering en heet allen (62 leden tekendenwelkom. Aanwezige bestuursleden: Wim Lastdrager, Jannie Provily, Cor Spijker, Suze Vriesman, Wim Zeeman en Sara Plantimg. Janneke Verburg was verhinderd. - 32. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 12