Van wie? Een nieuwe uitgave m Callinger Erfgoed Callantsoger stolpen komen "op de kaart" Bent u nog geen lid van de Historische Vereniging Callantsoog? De redactie is toch wel nieuwsgierig wie de onbekende schrijver van het stuk over het Zwanenwater en zijn Verloren Dijk is. Het geheel zit in een gele gescheurde enve lop. In groen staat er 'Zwanewater' op. De eer ste 18 bladzijden van de 127 ontbreken. In de verhandeling worden ook beschreven: de Blauwe Reiger, de Lepelaar (heel uitvoerig) en verschillende soorten meeuwen. Aan de rech terkant van elke bladzijde zijn in rood aante keningen gemaakt. Wie heeft deze envelop in het archief van de boerderij 'Tante Jaantje' neergelegd? Wie heeft het stuk geschreven? Als u iets weet, belt u dan: 0224-581501. Onze vereniging gaat een nieuw boek uitge ven. Achter de schermen zijn de redactie en de fotograaf druk bezig er iets moois van te maken. We weten nog niet hoe het zal heten. Misschien: Callantsoog vroeger en in 2000 of Callantsoog toen en nu in foto's. Vrijwilligers hebben deze winter weer hard in de museumboerderij 'Tante Jaantje' gewerkt. Op zolder is er aan de westkant door de firma Piet de Vries een vitrine gebouwd. We hopen dat er van de zomer een fraai diorama in zal staan. Ook is er gezwoegd in het zogenaamde 'mooie kamertje'. De bedsteden zijn klaar. In een is zelfs een krib getimmerd. Het keldertje is gerenoveerd. De weckflessen staan er weer in. Alles is geschilderd. Een prachtige kachel siert nu het geheel op. Een (oranje) pluim op de hoed van degenen die onder leiding van Guus Zeeman er gewerkt hebben. Wat ontbreekt is een groepje dames en/of heren die tijdens het seizoen van half juni tot en met half september de boerderij willen schoonhouden. Er is een prima stofzuiger aanwezig. We denken dat het karwei twee uurtjes per week vergt. Belt u even de fam. Zeeman, tel. 0224-581457. De boerderij is vanaf 14 juni weer voor het publiek opengesteld. Begin 1999 verzocht de Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland ook onze vereniging om medewerldng. Er moest een nauwkeurige inventarisatie komen van alle nog op het grondgebied van de voormalige gemeente Callantsoog aanwezige stolpboer derijen. Deze boerderijeninventarisatie heeft tot doel de nog aanwezige stolpen in Noord- Holland 'op de kaart' te zetten. Nu was tien jaar geleden onze oud-voorzitter Adriaan Kuiler op eigen initiatief al aan die inventarisatie begonnen. Hij werd hierbij ge steund door Cors van der Haar, die alle boer derijen fotografeerde. Door het vertrek van de eerste en het overlijden van de tweede kwam het project stil te liggen. Annie Vries-Jimminlc, zelf bewoonster van een stolp, heeft de draad weer opgepakt. Zij is druk bezig gegevens van de betreffende stol pen te achterhalen. Een enorme klus. We hopen dat alle bewoners van stolpen zul len meewerken, zodat Annie over een paar maanden kan zeggen: "De klus is geklaard". (ƒ30,00 per jaar) Dan is één tele foontje voldoende: Wim Zeeman 0224-581249 Voor leden zijn eerder uitgegeven 'Clocken' te koop voor 10,00 per jaargang. U kunt op zaterdagmorgen en tijdens openingsuren op andere dagen terecht in de boerderij 'Tante Jaantje' aan het Dorpsplein. Ook voor boeken, beeldjes, oude en nieuwe ansichtkaarten. -30.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 10