1909 Fotograaf 1909 Fotograaf In 1909 krege wai 'n nieuwe gemeente- pliesie: van der Veen uit De Helder. Hai was sersant weest bai de landmacht en was deerbai olc fotograaf. Nou hai hier pliesie wier, kon dat niet meer samen gaan en ware de fotospulle te koop. Ilc kocht alles voor 100 golden, maar deer was 't niet mee oflopen. Ilc gong deerom les neme bai Vrieling van 't Groene Kruis in Slcagen. Dat nam nagal wat tait in beslag, maar ik kreeg toch al gouw goeie resultate. Ilc was hier de ienigste met 'n fototoestel en al gouw had ik volop lclan- te. As ik druk an 't timmere was, lcwame de mense vrage of ik ze opneme wou en heb ik 'n hoop foto's maakt in die jare. Vooral bai die vlet van Aai Kooger, die op duin lag, was een geliefde plek. Zundus gong ik buiten 't durp de bestel- linge ofwerlce, zoo olc 'n keer bai Arie Kossen in de Keite. 't Ware 'n man, 'n vrouw en een jongetje. De foto was goed lukt en maandags gaf ik zes lcielce met de lcooperasieventer Lou van Rain mee. Die komt seivens bai main trug met de lcielce. "En tekeer dat die Arie Kossen gong," zegt Lou. Hai zait: "Is die vent besodemieterd, ik ben d'r met m'n jas an opgaan en staan d'r nou met m'n overhemd op. Hai heb m'n jas uittrokken! Ilc weeks deernei d'r zelf op of, want die strop van 1,50 nam ik niet zoomaar. Kossen was bai huis an 't eerappelen rooi en, maar hoe ik olc praatte, 't liep zoo hoog op, dat hai m'n kop in wou slaan. Vrouw Kossen smeekte main om toch weg te gaan. 'n Paar jaar trug kreeg ik dat jon getje dat op die foto staat bai me: Nico Kossen. Hai wist van 't hele verhaal niks of, maar wou de lcielce graag van main lcope. Zoo kreeg ik die 1,50 toch nag bin nen! Uit: 'As ik deer nag an denk', Callantsooger herinneringen van Piet Vos.

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 9