]aarverslag 1999 van de St. Erfgoed Guus Zeeman, secretaris Inleiding De hoofdtaak van de stichting is nog steeds het beheer van de museumboerderij Tante Jaantje'. Ook in 1999 waren we nog steeds drulc doende met onderhoud en verder restaureren van dit monument. Genoemde werkzaamheden wor den grotendeels gedaan door een vaste groep vrijwilligers. Het einde van dit museumseizoen kon ook dit jaar weer succesvol worden afgesloten met een bezoekersaantal dat 250 hoger lag dan in het voorafgaande j aar. In het begin van dit jaar kregen we bericht, dat we het predikaat 'voorlopig geregistreerd muse um' hadden gekregen. Indien we in een tijdsbe stek van 3 jaar aan een aantal eisen kunnen vol doen, kunnen we toetreden als een geregis treerd museum. Men streeft er van hogerhand naar om in de toekomst alleen aan geregistreer de musea subsidies te verstrekken. Helaas is een door ons aangevraagde restaura tiesubsidie voor de woonkamer bij Rijks monumentenzorg afgewezen, om redenen dat het hier een museale verbouwing betrof. Hopelijk kunnen we in de toekomst met meer succes subsidies van Monumentenzorg tege moet zien, daar we nu over een rapportage van de Monumentenwacht beschikken. Ondanks de afwijzing zijn we toch doorgegaan met verbou wing van de woonkamer en konden we de afge lopen zomer de ingerichte bedsteeën tonen. Met EcoMare hebben we een samenwerkings contract gesloten om gegevens over Callantsoog en omgeving te leveren voor verwerking in de reeds bestaande digitale encyclopedie van kust en wadden, 'De Vleet'. We hopen in de toe komst het museum te kunnen voorzien van een computer, waarmee dan mogelijk is om gege vens over Callantsoog en omgeving, zee, flora en fauna enz. te kunnen opvragen. Als PR-alctiviteit hebben we dit jaar een hoeveel heid folders laten drukken, voldoende voor de komende 2 jaar. Verder was er publicatie in diverse museumgidsen en in de VW-gids. Eén keer adverteerden we in de Schager Courant. Bestuur Er vonden twee mutaties plaats in het bestuur. Mw. Vries-Jimmink en de heer Groothoff traden af, zodat de bestuurssamenstelling nu als volgt is: D. Leguit, voorzitter G. Zeeman, secretaris P. van Gosliga, penningmeester W. Lastdrager, Public Relations Jb. Boeder, lid B.J. Tiebie, lid C. Spijker, lid mw. G.Wey-Dop, lid De financiële administratie van de stichting is in handen van het adm.bureau FI-AK, tijdens vergaderingen vertegenwoordigd door de heer Filemieg. De heer S.E. Schaap regelt de indeling van de museummedewerkers tijdens het muse umseizoen voor toezicht en rondleiding. Tevens heeft hij de administratie van de toegangsbe wijzen en de verkoop van de diverse artikelen in het museum in handen. Het bestuur vergaderde in 1999 vier keer, daar naast kwam het dagelijks bestuur regelmatig bijeen. De penningmeester bezocht een verga dering van de Gezamenlijke Musea Kop van Noord-Holland en de voorzitter en secretaris hadden een gesprek met de directeur van EcoMare. Verder is er iedere zaterdagmorgen werkoverleg met de vrijwilligers. De museumboerderij Het was voor de zesde keer dat de museumboer derij 'Tantje Jaantje' de deuren opende voor bezoekers. De bedsteeën in de woonkamer waren net op tijd klaar, zodat we al een goede indruk konden geven hoe de woonkamer er in het begin 1900 uitzag. Een uit de Historische Vereniging gevormde werkgroep had in het achterom een expositie ingericht met het thema 'De landing der En gelsen nabij Groote Keeten in 1799' en op de zolder was dit jaar een aquarellen-expositie te zien van Jennie Monen (van huis uit Keetemer). Daarnaast natuurlijk de vaste exposities over leven en werken in het oude kustdorp. Het museum is 70 dagen open geweest en heeft 1374 bezoekers ontvangen, hetgeen 248 meer is dan het voorafgaande jaar. Het zomerhuis Ook dit jaar is het zomerhuis weer zeer goed verhuurd door 'Verhuurburo Callantsoog'. Tot slot De groep vrijwilligers die 'dienst doen' in de boerderij tijdens de openingsuren van het museum groeit ieder jaar nog en zoals u heeft kunnen lezen ook het aantal bezoekers. Dit geeft ons zelfvertrouwen om met ons monu ment op de ingeslagen weg voort te gaan. In het snel veranderende Callantsoog zal de boerderij ieder jaar unieker worden. - 16. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 18