Verslag van het 14e verenigingsjaar 1999 1. Inleiding Het jaar 1999 stond wat de Historische Ver eniging betreft bijna geheel in het teken van de 'Herdenking 1799-1999' van de z.g. 'Vergeten oorlog' die langs de Noordzee-lcust heeft plaatsgevonden. In de Boerderij 'Tante Jaantje' was een exposi tie ingericht met materialen uit die periode, afgestaan door veel dorpsbewoners. De wan den waren bedekt met foto's van oude zee schepen en navigatiemiddelen uit die tijd. De expositie werd geopend door de burgemees ter mevrouw van Apeldoorn en was ook opge nomen in de landelijke fietsroute. Op 27 augustus was er een herdenking in de Hervormde kerk op het Kerkplein, met mede werking van ds. Blokker, Pastoor J. van Diepen, het koor 'Calla Canta' en onze vereni ging. Op de muur van de kerk is, namens de Historische Vereniging, een bronzen plaquet te aangebracht die onthuld is door Kapitein ter Zee van der Woude. Daarna was er voor alle genodigden in de kerk koffie en konden we nog napraten. Op 28 augustus werd door 42 leden onze jaar lijkse excursie ondernomen. Doel was het waterschap 'Het Lange Rond', heel interes sant om te zien hoe afhankelijk we in ons land zijn van een goed waterbeheer. Verder zagen we een electrisch gemaal, een muse ummolen, de Abdij van Egmond met kaarsen makerij, een museum in Bergen en we ge bruikten de lunch in café 's Lands Welvaren, alles georganiseerd door Cor Spijker. Iedereen heeft genoten. In 1999 heeft er geen najaarsvergadering plaatsgevonden. 2. Bestuur. Onze vice-voorzitter Annie Vries-Jimminlc trad af na een bestuursperiode van 5 jaar, waarvan 4 als vice-voorzitter. Ze werd harte lijk bedankt door Wim, die haar een cadeau overhandigde Cor Spijker volgt haar op als vice-voorzitter. Die maakte meteen van zijn functie gebruik en benoemde onze voorzitter Wim Lastdrager tot ere-voorzitter! Wim was er beduusd van maar toch vereerd. 3. Kascommissie De heren De Bakker, Bloem en Rietvink vorm den de kascommissie De boeken van de pen ningmeester Suze Vriesman werden weer in orde bevonden en decharge werd verleend. 4. Ledenbestand. Dit was op 31-12-1998: 504 en op 01-01- 2000 516, dus op naar de 550 leden! 5. Algemene ledenvergadering. Op 15 april bezochten 59 leden de algemene ledenvergadering en na het officiële gedeelte luisterden we naar de heren Zuurbier en van Roo, die een lezing hielden over de invasie langs de kust tussen Den Helder en Castri- cum in 1799. Door hun uitleg begrijpen we nu ook beter dat het een verschrikkelijke tijd was. 6. Ons blad 'De Cloclc'. De redactie is ongewijzigd: Wim Lastdrager, Herman Bloem, Jannie Provily, Frank Randag en Lammie de Ruiter. De oplaag was 4 x 550 stuks. De omslag in kleur, evenals twee pagi na's in het laatste nummer, dit alles vanwege de eeuwwisseling, jannie Provily verzorgde de verzending. 7. Werkgroepen. a. Boerderijbeschrijving. Wordt hard aan gewerkt door Annie Vries-Jimminlc. b. Archeologie. Geen activiteiten. c. De weidemolen. Wordt nog steeds uitste kend beheerd door molenaar Cees Zwaan. d. Begraafplaats. De werkgroep is nog steeds iedere week bij goed weer aan het werk. Er is nu een fotoboek met een foto van ieder graf op het oude deel, samengesteld door Sietze Planting, met tevens alle namen en belangrijke data erbij. Het boek ligt in de boerderij ter inzage. Door de gemeente Zijpe is er, tot ons genoegen, een zitbank geplaatst. e. Callinger Erfgoed. Iedere zaterdagmorgen wordt er gewerkt in de boerderij. Dit jaar kwamen de bedsteden klaar, echt heel mooi. (zie verder het jaarverslag Callinger Erfgoed.) Sara Planting - 12. -

De Clock van Callens-Ooghe | 2000 | | pagina 14