Opening Ambtsketen Lepelaars Daarna was het burgemeester A.M. van Apeldoorn-Pruijt die de opening verrichtte. Zij zei blij te zijn met de initiatieven van de bestuursleden van de Historische Vereniging en Callinger Erfgoed om van de boerderij iets te maken. Ze hoopte dat ook jongeren zich zouden gaan inspannen om het cultureel erf goed te bewaren. Slechts 45 broedende lepelaarsparen waren er dit jaar in het Zwanenwater. Verleden jaar nog 100 paar. Volgens Wim Klomp, de beheer der van het Zwanenwater, komt dit door een tekort aan nestmateriaal. Behalve een lepe laarskolonie is er ook een kolonie van aal scholvers. Deze laatsten stalen het nestmate riaal van de lepelaar, zodat een gedeelte het niet meer zo zag zitten. Zij vertrokken naar elders. Volgens Wim Klomp komt het wel weer goed, de natuur is onvoorspelbaar. Op 27 mei 1999 vond de jaarlijkse opening plaats van de museumboerderij 'Tante Jaantje' en de tentoonstelling 1799. Namens de Historische Vereniging en speciaal namens de werkgroep 1799 sprak Dries Blokker de 60 genodigden toe. Sara Planting overhandigt aan de burgemeester Mevr. van Apeldoorn een boeket bloemen. Op de achter grond staan v.l.n.r.: mevr. Spijker, de heer Veer en de dames Blokker, Stekelenburg, Hiemstra en Griffioen. De secretaris van Callinger Erfgoed schreef aan het gemeentebestuur van Zijpe of het mogelijk zou zijn om de ambtsketen van de voormalige burgemeester van Callantsoog weer in ons dorp te krij gen. Hij kreeg het volgende hoopgevende antwoord: Alweer geruime tijd geleden is door of namens u verzocht de mogelijkheid te bezien de ambtsketen van de (voormalige) burgemeester van Callantsoog te exposeren in de museumboerderij. De ambtske ten is momenteel opgeborgen in een kluis van het gemeentehuis in Schagerburg. We staan niet onwelwillend ten opzichte van bruik leen. Wel zullen hieraan eisen moeten worden gesteld, zoals verzekering en een zo veilig mogelijke expositie. Vooral betreffende dit laatste willen wij graag nog nader overleg met u voeren. -68.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 8