voor Thijs bedoeld, tegen de kin van Van Scheijen kwam, het bloedde hevig en in de ontstane consternatie werd Thijs snel de deur uitgewerkt. Maar de andere ochtend, op zon dag, kwamen ze terug met een hoge Duitse Piet die zei achter zijn manschappen te staan. Het was dat de schoondochter van Van Scheijen goed Duits sprak en alles uit kon leggen. De zaak werd gesust, anders had het nog wel eens heel vervelende gevolgen kun nen hebben. Maar Mien heeft nog wel veer tien dagen met de zenuwen gelopen. Na de oorlog trokken ze weer in hun huisje, dat gelukkig de oorlog had overleefd en lang zaam werd het gewone leven weer opgepakt. Het verenigingsleven kwam weer op gang, de kermis werd weer gevierd en ook de toneel vereniging studeerde weer een stuk in. (Zie de hierna volgende foto's die we kregen uit de nalatenschap van Mevr. Vogelzang-Dekker, die op 24 juni 1999 is overleden.) De familie Schmidt en de familie Vogelzang waren vanaf het begin, dus ook ongeveer vanaf 1937 buren en goede vrienden gewor den. Maandagsavonds gingen de mannen altijd naar de repetitie van de toneelvereni ging en de vrouwen zaten dan gezellig bij elkaar. Siemon Vogelzang was altijd nogal zwaar op de hand. "Meidje het wordt niks, helemaal niks," kon hij hoofdschuddend zeg gen, maar gelukkig kwam het altijd weer goed. souffleur was, was ziek geworden en zo moest Mien Schmidt zijn taak overnemen. Het werd gespeeld in Hotel de Vries en ieder een was diep onder de indruk. De foto's van het stuk 'Op hoop van zegen' kunnen ervan getuigen. Wij herkennen vele oude Callantsogers zoals o.a. Jan de Wilde, Lies Mooy-Doorn, Siemon Vogelzang, Thijs Schmidt, Ma Brantenaar, Tonnie de Vries, Antoon de Wit, Jaap Buis en Jaap Zwaan. Het was prachtig en het werd met veel overtui ging gespeeld. Jonge Arie Thomasz die altijd Nog een baantje dat hij naast zijn kappers- werk had, was zijn werk als gemeentebode, zo'n 2 a 3 uur per dag, gemeentepost rond brengen en de huur ophalen. Het was de bedoeling van burgemeester Correljé om hem ambtenaar van de burgerlijke stand te laten worden, zodat hij bij afwezigheid van de burgemeester ook huwelijken kon sluiten. Het plotselinge overlijden van Thijs op slechts 52-jarige leeftijd in 1963 maakte dat deze plannen in duigen vielen. Thijs liet een grote leegte achter, in de eerste plaats bij zijn vrouw, maar ook in de Callantsoger gemeen schap waar hij zoveel talcen vervulde. Mien heeft nog een jaar in het huisje aan het Dorpsplein gewoond, maar kon het daar niet meer vinden en kocht een huis aan de Stuyvezandeweg, waar ook nog gelegenheid tot verhuren was. Na 17 jaar verhuisde ze naar een bejaardenhuisjé aan de Patrijzen- weg, een lief huisje, maar dat moest plaats maken voor nieuwbouw. Alle bewoners had den er niet veel zin in, maar het kon niet anders en zo verhuisden ze allemaal naar het nieuwbouwplan Noord. Maar toen na een jaar de nieuwe huisjes op bijna dezelfde plaats gereed waren, verhuisden alle bewo ners weer blij naar hun oude plekje, al heet nu deze weg de Kwartelweg. Mien is erg tevre den en woont gezellig naast haar zuster Jannie. De uitvoering van 'Op hoop van zegen'. Mien (3e van rechts) als souffleuse gehuldigd. -67.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 7