Een nieuw boek Hoop het wat rustiger aan te doen en 'Johanneshof in Castricum te gaan verpach ten mede omdat Gré ging trouwen en het huis zou verlaten en Aulc heel graag voor een half jaar naar Australië wilde om daar een correspondentievriendin te bezoeken. Zij gin gen wonen in Egmond-Binnen waar een schuur voor een kleine veestapel (pony's, koeien, schapen en kippen) en een mooie bungalow werden gerealiseerd. Het boeren bloed van meneer De Hoop verloochende zich niet. Dochter Aulc leerde in Australië haar partner Warren James kennen met wie zij nadat zij in 1979 in Nederland waren teruggekeerd, in 1980 trouwde. Het beheer van pension 'Seinpost' werd toen door hen overgenomen. De exploitatie als pension werd daarna in 1983/1984 veranderd in verhuur van kamers met ontbijt. Op het oorspronkelijke terrein van de 'Seinpost' werd een 12-tal bungalows gebouw door aannemersbedrijf Molenaar uit Julianadorp en ontworpen door J.R. Zeeman. Op 26 juni 1987 werd de eerste steen gelegd door de drie kinderen van Aulcje en Warren, Dennis, Krystle en Brendan James. In 1990/1991 werden plannen gemaakt om het gebouw 'Seinpost' te moderniseren. Besloten werd het gebouw te slopen en daar voor in de plaats een appartementencomplex te bouwen. In 1992 werd de oude 'Seinpost' gesloopt en ging op 28 september de eerste paal de grond in, gebouwd door aannemersbedrijf Piet de Vries, ontworpen door architect Reus en Leeuwenlc en kwamen 16 appartementen tot stand. Na een goede overeenkomst met vader en moeder de Hoop werden Aulcje en Warren eigenaar. Gedachtig de afspraak met Piet de Jong om diens woning met grond als eerste gegadigde terug te mogen lcopen, zou op die plek een beheerderswoning kunnen worden gerealiseerd. En zo geschiedde: in 1994 werd het huis van de fam. de Jong afgebroken en verrees op die plaats een woning met kantoor, eveneens ontworpen en gebouwd door dezelfde archi tect en aannemer als het appartementencom plex. Onlangs werden ook de 4 eerstgebouwde zomerhuizen (1977) gerenoveerd, zodat alles geheel is aangepast aan de eisen van deze tijd. Vermeld dient nog te worden dat pension 'Seinpost' vele jaren tot aan het gereed lcomen van het dorpshuis in 1968, onderdak bood aan verschillende verenigingen in Callantsoog waaronder de plattelandsvrou wen en diende het als vergaderruimte voor tal van verenigingen, maar ook werden er vele bruiloften en partijen gehouden. Ook heeft het pand enige tijd gediend als opvang tehuis voor Vietnamezen, Tamils, Polen, Joegoslaven en Russen, totdat het plaats moest maken voor de nieuw te bouwen 'Seinpost'. De redactie is druk bezig met het samenstel len van een boek over: Callantsoog, Groote Keeten en Abbestee vroeger en in het jaar 2000. Er worden oude foto's verzameld van de dor pen, zo mogelijk van vóór 1940. Onze foto graaf Theo Kok probeert vervolgens vanaf het zelfde punt waaruit de oude foto is gemaakt, een nieuwe te maken. Er zijn al 15 platen klaar en daarop is duidelijk te zien hoe de dorpen veranderd zijn. De oude foto's zijn in zwart wit en de nieuwe in kleur. De redactie hoopt in het nieuwe jaar dit boek uit te brengen, maar kan nog best oude foto's gebruiken van de plekken die er nu zo heel anders uitzien. Daarom roepen we onze lezers op om te zoeken naar oude foto's en die te sturen naar ons redactie-adres. Als u de foto's voorziet van naam en adres en zo veel mogelijk gegevens over hetgeen er op de foto staat, dan krijgt u ze natuurlijk van ons terug. -63.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 3