"Seinpost" deel 2 De zich langzamerhand, ook in Callantsoog ontwikkelende toe ristenindustrie, bracht de heer Hoiting en pleegdochter Grietje Kater er toe in 1954 een perceel grond, gelegen naast hun eigen dom, aan te kopen van een zeke re Jacob de Boer om zo in de nabije toekomst wellicht uit breiding van het pension moge lijk te maken. Een deel van die grond, waarop een aantal kip penhokken stond en een wo ning, verkochten zij door aan Piet de Jong met de afspraak dat zij te gelegener tijd als eerste gegadigde de grond en het huis weer mochten terugkopen. Nadat de heer Hoiting op 23 februari 1956 was overleden, kregen de plannen zoals wij in deel 1 reeds beschreven, de uitbreiding van 36 naar 80 bedden en een grote eetzaal, vaste vorm. In 1959 was het zover, op 15 mei kon de door architect B. Koster ontworpen en door Bas Zeeman gebouwde nieuwe vleugel door burgemeester Correljé worden geopend. De vergrote capaciteit bracht uitbreiding van personeel met zich mee. Nadat de eigenares se het eerste jaar nog zelf de keuken had gerund, deed daarna een kok z'n intrede. Dit bleek echter geen succes te zijn en deze ver dween toen reeds voor het einde van het sei zoen. Dan maar weer zelf de keuken in, een hele opgave! Intussen had Grietje ene Theo de Hoop uit Castricum leren kennen, die aldaar eigenaar was van een goed renderende horecagelegen heid, genaamd 'Johanneshofin 1962 trouw den zij en omdat 'Johanneshof het gehele jaar geopend was, besloten zij voor pension 'Seinpost' een beheerdersechtpaar te zoeken. Gedurende een kleine 20 jaar kwam het beheer van het pension in verschillende han den; we noemen o.a. Piet en Gré Baars (gedu rende een periode van 9 jaar), waarvan Piet één seizoen werd geassisteerd door Tine Bessen, vanwege hun nog zeer kleine kinde ren. Daarna het echtpaar Van Alsem, de heer en mevrouw Pauwels en ook de beide doch ters Aukje en Gré droegen hun steentje bij. In 1977 werd op een klein gedeelte van het hiervoor genoemde, in 1954 gekochte perceel grond, een viertal zomerwoningen gebouwd door het aannemersbedrijf Kops uit Heiloo. In 1979 besloten de heer en mevrouw de Herman Bloem en Jannie Provily Allereerst een rectificatie. Lezers attendeerden ons op een onjuist gegeven in deel 1; daarin staat vermeld dat de busdienst Schagen-Callantsoog-Den Helder toentertijd verzorgd werd door Jaap van Scheijen uit de Groote Keeten. Dit moet echter zijn Jan van Scheijen, de vroegere smid aldaar. Waarvan akte! Fam. van Scheijen, hartelijk dank voor uw opmerking. 1954. De heer Hoiting en Grietje Kater temidden van personeel en gasten. -62.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 2