Goverskluft of Mariniersbocht? Zomerwoning Hans en Grietje Volgens overlevering echter werd de bocht altijd 'Goverskluft' genoemd. Zo genoemd naar de grootvader van Piet Vel, W. Govers, die daar woonde. Hij was vanaf 1887 wethou der in de raad van Callantsoog. Zijn dochter Aarjentje trouwde met Jacob Vel. Zij woon den tot aan hun overlijden, Aarj entje op 1 januari 1956 en Jacob op 1 augustus 1964 op deze plaats in het huis in het bosje. Daarna woonde hun zoon Piet tot zijn dood (12.2.96) er. Volgens mij was in die tijd van Govers nog geen marinier de kluft gepasseerd. De verandering van de bocht in 1999 houdt in dat de weg ca. 1 meter verhoogd zal wor den van 200+nap tot 300+nap. Dit is om de Zijperdijk op de gewenste hoogte van de twee de waterkering te brengen. De bocht wordt aldaar in zuid-westelijke richting verplaatst i.v.m. verkeersveiligheid. Ook worden in de weg twee wildtunnels aan gebracht. Het parlceerplaatsje aan de duinzij de wordt afgedekt en aan de landzijde wordt een picknickplaats gemaakt. Ook moet een gedeelte van het scherm om verdroging van het Zwanenwater te voorko men, worden aangepast. Wie heeft er een foto van het huisje dat 'Hans brand. Als u zo'n foto heeft, mag de redactie en Grietje' genoemd werd. Het heeft aan de die dan een paar dagen lenen? We laten er Zeeweg gestaan. Dit huisje is in 1965 ver- dan een kopie van maken. Kees Vriesman In 1879 werd de weg langs de Zuid-S chinkeldijk zijn. Op de werktekeningen hij het uitvoeren 'Mariniersbocht' betreft. erhardvoor die tijd zal er wel een pad geweest van de reconstructie staat steeds dat het de Het huis van Willem Govers voor de sloop. foto: Ank Randag - 79. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 19