Stichting Callinger Erfgoed Ook is deze zomer de boerderij geheel gecon troleerd door de Monumentenwacht. Deze concludeerde dat het gebouw zich in een redelijke staat van onderhoud bevindt. Toch leverde het ons een lijst van werkzaamheden op, waarvan geadviseerd wordt dit in een tijdspanne van 5 jaar te voltooien. Deze zomer is het schilderwerk buiten weer goed nagelopen en hebben we ons depot (een gemeentegarage) voorzien van ruime opberg- Verder is onze stichting een samenwerking aangegaan met EcoMare met het project 'de Vleet'. Dit is een digitale encyclopedie over de Wadden, kust en Noordzee. We streven er naar om in de toekomst d.m.v. een computer in de boerderij gelegenheid te kunnen geven voor het opvragen van allerlei informatie over Callantsoog en omgeving. De komende 10 jaren gaan spannend worden voor onze stichting. Op 1 januari 2000 begin nen we met de uitloting van 10% van de uit gegeven obligaties en gaan we dus het geleen de geld teruggeven en moeten we waar zien te maken dat we op eigen benen kunnen staan. Maar we zien de toekomst met optimis me tegemoet. Misschien is het voor diegenen van wie de obligatie uitgeloot wordt, het overwegen waard om de opname van het bedrag één of meerjaren uit te stellen. Feit is dat Callantsoog een nieuwe eeuw in gaat met een historisch bouwwerk, dat hoe verder we de tijd ingaan een steeds groter his torische waarde zal krijgen voor ons nage slacht. Dit jaar ging speciale aandacht uit naar de landing van de Engelsen 200 jaar geleden, noord van Groote Keeten. We kregen de indruk dat dit toch wel een extra aantal bezoekers heeft opgeleverd. Daarbij had dit jaar Jennie Monen (van huis uit een Keetemer) een aquarellenexpositie verzorgd op een gedeelte van de zolder, hetgeen de totale collectie in de boerderij meer variëteit gaf. Terugkijkend was het voor ons een succesvol le museumzomer, daar we totaal 1375 bezoe kers konden ontvangen en dat is 250 meer dan in 1998! Het deed ons goed, dat bij het gereed komen van de bedsteeën van alle kanten spullen wer den aangeboden om deze aan te kleden. mogelijkheden, zodat we een goed overzicht hebben van de opgeslagen spullen. Guus Zeeman Het was deze zomer voor de zesde keer dat de museumboerderij 'Tante Jaantje' de deuren opende voor bezoekers. Hoewel al op 25 mei de boerderij officieel door burgemeester Van Apeldoorn werd geopend, begon het museumseizoen voor ons echter pas op 16 juni en eindigde op 12 september, terwijl we daarna op de zondagen nog geopend waren tot half oktober. De bedsteeën waren net op tijd klaar, zodat we al een goede indruk konden geven hoe de woonkamer er in het begin van deze eeuw uitzag. Op de koegang. Foto's: Gon van der Sloot Een kijkje in één van de bedsteeën. - 75. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 15