Geen vervolgen meer over de Schout van Versies zinge Hier wisten wij als bestuur, redactie en ook de erfgenamen van de heer Baken niets van. De uitgeverij die zegt de rechten tot publica tie te hebben, heeft ons verzocht de publica ties van gedeelten van het boek te staken. Om moeilijkheden te voorkomen, zullen we aan dit verzoek voldoen. Het hierboven geschreven artikel is dus het laatste dat onze leden te lezen krijgen. Hoe het verder gaat met de belevenissen van schout Van Duijsburg kunt u lezen in het door Canaletto/Repro-Holland uitgegeven boek. Het heeft als naam gekregen: 'Als het zand langs de Noordzee stuift'. Onze vereniging heeft zich bereid verklaard dit boek te verkopen. De prijs is 30,—. Op zaterdagmorgen is het te koop in de boer derij 'Tante Jaantje'. Het is een interessant boek en geeft een goed beeld van het duindorp Callantsoog tussen de jaren 1740 en 1760. 't Liep teugen Karstoid. Alles was mooi ver sierd met dennetaklce en zuiveren slingers .As 't begon te skemeren, lcrope de kindere lek ker knus dicht bai moeder en den gonge ze allegaar met mekaar lcarsliedjes zinge. Dat was 't mooiste ougenblik van de dag. Deer genote ze toch zo van. Nou was 'r ien liedje bai dat Maartje van zes 't aldermooiste vond. "Moe," vloide ze, "gane we nag 'rs dat versie zinge van dat kindje dat geboren is op een peerd?" Deer snapte moeder hillegaar niks van. "Op een peerd? Zo'n versie is 'r niet oor, melcind, voor zoveer ik weet." "Wel oor moe, echt waar," hield Maartje vol, "we hewwe 't iemesdage ok nag zongen." "Nou, hoe is 't den? Zing maar efkes een paar regels, misskien is 't m'n wel ontskoten." Maartje gong er goed voor zitten en met een verlegen lief stempie begon ze heel houg te zingen: "Er is een lcindelce geboren op paard!..." Heeren dat het mij miserabel chagrineert, maar wat kan ik het helpen, ik kan geen ijzer met han den breken. stuurde Arjen Vaders wagen, wel geescorteert door twee andere wagens, met de acht balen op weg. Op de Schinkeldijk zijn de acht balen nog aanwe zig. Ook nogh voor het huijs. Daarop komt Vader achter in en vraagt waar de zakken moeten wezen, mijn vrouw neemt een kaars op, gaat met hem naar vooren en middelerwijl is er één weg. Mijn vrouw, zeer ontsteld, roept aan mij, ik loop aan stonds naar vooren. Ja, één van de achterste zakken was er af...' De uitgeverij Canaletto/Repro-Holland heeft het boek over de geschiedenis van de geschiedenis van de schout Van Duijsburg uitgegeven. Het blijkt namelijk dat de schrijver, de heer Doevendans, de neef van burgemeester Baken, het originele manuscript aan bovengenoemde uitgeverij had afge staan om uit te geven. Nel Rentenaar-Bakker - 74.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 14