Plaquette 4 mei 1995 Hoiting, die wegens ziekte het land nauwe lijks meer kon bewerken en daarom reeds overwoog de boerderij van waterleiding en elektriciteit te voorzien teneinde betere ver- huurmogelijkheden te scheppen voor zomer gasten, leek daar wel oren naar te hebben. Op de boerderij gingen de gasten met een kaar senkandelaartje naar hun slaapkamer en in de gangen hingen petroleumlampjes; ze was ten zich met water uit de regenput of uit de tank waarmede water vanuit het dorp was aangevoerd. Omdat aanleg van de gewenste voorzieningen helemaal vanuit het dorp ook erg kostbaar was, wisten partijen tot een akkoord te komen en kocht de heer Hoiting de "Seinpost" met omliggende grond en zomerwoning en liet hij het gekochte direct op naam zetten van zijn pleegdochter Grietje Kater met wier moeder hij getrouwd was nadat haar eerste man Gerrit Kater in 1940 was overleden. Grietje's moeder overleed in 1943. De boerderij met plm. 11 ha. land werd toen door Hoiting verkocht. In de zomer van 1948, verhuisd door Klaas Rietvink, woonden Grietje en haar pleegvader eerst in de zomer woning "Inverdan" en gingen zij over naar het pension nadat het gebouw weer volledig bewoonbaar was gemaakt. In 1955 volgde de eerste uitbreiding van het pension aan de achterzijde met een serre met douchevoorziening en losstaand een garage. Dorpsbewoners konden van die voorziening ook gebruikmaken en het was op douchedag altijd een gezellige boel. In 1959 werd aan de noordzijde een vleugel aangebouwd en bete kende dit een uitbreiding naar 80 bedden. Architect was B. Koster en bouwer Bas Zeeman. De burgemeester van Market Weighton, de heer S.J. King schonk aan het herdenkingsco mité 1940-1945 op 4 mei 1995 een plaquette waarop in gevoelige tekst de gevallenen in die vreselijke tweede wereldoorlog herdacht werden. Via dit comité kwam de plaquette vorig jaar bij de Historische Vereniging terecht. Die heeft hem nu doen ophangen in de inkomst hal van de Ned. Herv. Kerk. -44.- foto's: Leo de Jager Het verslag van de herdenking 1799 in de Herv. Kerk op 27 augustus komt in 'De Clock' van december 1999.

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 4