Zakenlieden En hij voegde er aan toe: "Het is daar Buitenveld! Er wordt wat gewonnen, maar daar vallen ook jammerlijke slagen!" Oolc waren de gronden vanwege de enorme verzilting nog niet direct voor beweiding geschikt. Kortom, de veehouderij op het Buitenveld was een wisselvallig bedrijf. Er kon goed ver diend worden, maar zo nu en dan vielen er 'jammerlijke slagen'. DE ZAKENLUI GAAN NIET BIJ DE PAKKEN NEERZITTEN! De laatste dagen bereiken ons hoopvolle berichten inzake de terugkeer van de Callantsoger zakenlieden. Zoo is de hotel-caféhouder de Waal, wiens perceel is afgebroken, voornemens zijn zaak binnen afzienbaren tijd te hervatten in een voor dit doel over te plaatsen weermachtsba rak. De barak zou op de plaats van diens vroe gere café opgebouwd worden. De manufacturier, de heer K. van Eek, is van plan zijn zaak eveneens weer te hervatten. Daar zijn winkel is gesloopt, wel in pension 'Seinpost'. Voorts zijn alle hindernissen, welke de terug keer van den heer A. Brantenaar nog in den weg stonden, nu opgeheven, zodat wij ook dezen persoon wederom als brood- en banket bakker in deze gemeente hopen terug te zien. Het schijnt dus, dat de gedwongen rustpauze van bijna drie jaar, de zakenlieden al lang genoeg geduurd heeft. Daarom braght bij zijn kindertjes door het water, den Helmdijk langs, na mijn huys om haar te bewaarn voor ongeval. Gegevens ontleend aan: Verhalen uit het Buitenveld van J.T. Bremer. 't Oge van Henk Schoorl. Hülebrand Muller kon zich redden door zich aan de staart van een zwemmend paard vast te houden en zich zo naar de Zanddijk te laten slepen. Uit de Schager Courant van begin 1945. (Doordat het stukje slecht leesbaar was, hebben we het in zijn geheel overgetikt.) Callantsoog - 57. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 17