1919 Boothuis verplaatst naar Seinpost en in verbinding met werkspoor gebracht, waardoor de reddingvlet, geplaatst op een lorrie, snel vervoerd kon worden. 1936 Petten en Callantsoog worden samen gevoegd. De reddingvlet wordt wegge haald, het lijnwerp- en wippertoestel blijft staan. 1940 De reddingvlet wordt wederom gesta tioneerd i.v.m. de oorlog. 1948 Fusie tussen Petten en Callantsoog ongedaan gemaakt. 1955 Reddingvlet-station wordt verwijderd en verkocht. Tot 1985 zal Callantsoog 'reddingbootloos' blijven. Voor het ver voer van het wippergerei wordt een zgn. strandloper (amfibie-trekker) ge stationeerd. 1962 Naast de strandloper wordt een Che- vrolet-truck gestationeerd voor het ver voer van het materieel. 1976 Het oude boothuis wordt ontruimd i.v.m. werkzaamheden aan de zeereep. 1978 De oude brandweergarage wordt als tij delijke bergplaats in gebruik geno men. 1985 Callantsoog krijgt een snelle rubberboot op trai ler. De brandweergarage wordt gesloopt om plaats te maken voor een nieuw boothuis. 1986 Nieuw boothuis, dankzij grote inzet van de beman ningsleden opgebouwd, wordt in gebruik geno men. 1987 De Chevrolet wippertruck wordt ver vangen door een Unimog truck. 1992 De rubberboot is aan vervanging toe, een nieuwe rubberboot met vaste bodem, de 'Gul' komt naar Callants oog. Voor de oorlog was het nog een hele toer om de boot over het duin en te water te krijgen. Als er alarm gegeven werd, moest in allerijl een span paarden (meestal 6 tot 8) worden samengesteld om de klus te klaren. De paar den, die ondanks regelmatige oefeningen nooit echt aan elkaar gewend raakten, wer den zo van het land geplukt en voor de boot gespannen om zo de boot in het water te treldcen. Aan de hele kust was dit een veel voorkomend maar toch elke keer weer specta culair verschijnsel. Op Ameland is dit spekta kel in de zomer nog een enkele keer te zien. Niet alleen voor wat betreft het materieel is er in de loop der jaren heel wat veranderd. Ook op het gebied van kleding gebeurde het een en ander: Stapten de eerste redders zon der beschermende kleding aan boord, de tegenwoordige bemanningsleden hebben gelukkig meer bescherming dankzij de over- levingspalcken. Daarmee komen we dan ook op datgene waar de redding-maatschappij in haar jubileumjaar naar streeft: Het kopen van nieuwe overlevingspaklcen uit de opbrengst van de alctie van de munt 'De Redder'. U hebt gemerkt dat we geen melding maak ten van reddingen en andere acties van sta tion Callantsoog. De volgende keer nemen we u mee om hieraan bijzondere aandacht te geven. Bron: archieven KNRM Sprokkelingen J.Baken Gzn. m De roeiredders droegen in het begin nog geen reddingsves ten. Pas na 1840 werden de eerste kurken reddinsgvesten verstrekt. Doordat deze vesten weinig bewegingsvrijheid gaven bij het roeien, lieten veel roeiers ze, ondanks de strenge voorschriften, toch af. - 27.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 7