Rectificatie zijn roes zou hebben uitgeslapen en zij hem bovendien nog van koffie, kaas en brood had voorzien, netjes, nuchter geworden zijnde, stilletjes haar achterdeur uit zou gaan. Over kosten wilde zij niet praten, zei ze. En ze keek daarbij de schout zó lief onschuldig aan... Maar de schout liet een ijzige blik over haar gewelfde kleding gaan en zei, dat ie ter plaat se een onderzoek zou instellen. Hij, persoon lijk, zou 't onderzoek leiden, zei hij. Ariaantje Muller antwoordde met een beminnelijke glimlach, dat ze hem heel graag zou ontvan gen. Als een mooi gebouwde vrouwtjes-pan ter sloop ze het Regthuys uit, zeker van de overwinning. Bijna zeker van haar tweede prooi- Beneden in de ordinaire (=gewone) gevange nis zat toen nog (het was de 11de januari 1744) boer Neele Dirk 'agter de deur, die geslooten is geweest met twee ijzeren gren dels, een korte wervel en een ijzer slot han gende voor een plaat in een kram'. Dat was niet mis! De schout had zijn gevange ne eerst stro en dekking laten bezorgen. En, elke dag, wanneer hij spijs en drank ontving, ging hij persoonlijk er op toezien, dat Dirk Kieft niet knoei de, of de boer mishandel de. Cristina, zijn vrouw, had hem niet voor niets gewaarschuwd! Dirk Kieft moest voortdurend ge controleerd worden. Ook de spijs en drank waar voor Van Duijsburg geld ter beschikking stelde. Want, waarvan kon die Kieft die jenever betalen, die hij bij Muller met maatjes vol naar binnen sloeg? Nou, waarvan? De heer J.H. Buininlc, Amsterdam, deelde ons het volgende mede: De redactie dankt de heer Buininlc voor deze terechte kritiek. Wordt vervolgd Boer Neele, stevig gekneveld... Mijn grootvader, de heer J. Baken Gzn. en de heer A. A. Doevendans hadden gezamenlijke grootouders en waren dus neven van elkaar. In de laatste Clocken werd ten onrechte de heer Baken de oom van de heer Doevendans genoemd. -25.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 5