KNRM .324- 1999 Visserman Bankje r jmr In 1999 viert de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) het 175-jarig bestaan en is daarmee één van de oudste red dingmaatschappijen van de wereld. Het inti- tiatief tot het oprichten van een Redding- Maatschappij werd genomen in 1824, na de stranding van het schip 'De Vrede' voor de kust van Huisduinen. Langs de hele Nederlandse kust zal er op allerlei manieren en met veel bijzondere acti viteiten aandacht worden besteed aan dit jubileum. Zo wordt bij voorbeeld in april een be- taalmunt (De Redder') uit gegeven, zal er in de me dia ruim schoots aan dacht be steed wor den aan het werk van de KNRM en zal natuurlijk de Nationale Red dingbootdag een speciaal tintje krijgen. Zeker ook in Callantsoog zal dit jubileum gevierd worden, want met de komst van de roeireddingboot in 1825 is Callantsoog één van de oudste stations van de KNRM. Kort na de oprichting op 11 november 1824 namelijk, besloot men dat Callantsoog ook een red dingstation moest krijgen. In de loop van dit jaar zullen we wat verder ingaan op de geschiedenis van de KNRM en het station Callantsoog in het bijzonder. Ook zullen we u op de hoogte houden van de gebeurtenissen in het jubileumjaar van de KNRM. Voor de juiste data van de te houden evenementen verwijzen we u naar de dagbla den. De vrijwilligers van de KNRM nodigen u echter nu alvast uit om een kijkje te komen nemen op de Reddingbootdag op 1 mei a.s. U kunt dan zelf zien wat er zoal moet gebeuren bij een redding. Als het mooi weer is, kunt u zelfs meevaren met de boot! Tevens vestigen we uw aandacht op de betaalmunt (met een waarde van 5,00) die u bij onze plaatselijke winkeliers als betaalmiddel kunt gebruiken Zoals u begrijpt is er in de loop der jaren heel wat veranderd. Eén ding is echter onveran derd: de KNRM wordt niet gesubsidieerd, maar dankt haar bestaan volledig aan giften en donaties èn aan alle vrijwilligers. Zou het daarom niet een goed idee zijn voor u als bewoner van een kustplaats, met hart voor de zee, om ook donateur te worden? Voor 30,00 per jaar kan dat al! In dit jubileum jaar krijgt u dan ook nog het jubileumboek als dank voor uw steun. Er komt een aanvulling op het boekje 'De geschiedenis van het beeld De Visserman'. Alle leden krijgen het toegestuurd. (Gratis). Hebt u het eerste deel niet, dan kunt u dit afhalen op zaterdagmorgen in de boerderij 'Tante Jaantje'. Aan het verzoek van de Historische Vereni ging aan het gemeentebestuur op 30 juli 1998 om een bankje te zetten op het kerkhof is voldaan. Maandag 25 januari 1999 hebben werklieden er een geplaatst. De werkgroep grafmonumenten is tevreden. De roeireddingsboot rukt uit...! Tekening van J. Aarts, welke t.g.v. het 100-jarig bestaan van K.N.Z.H.R.M. op 11 november 1924 de bemanningsle den werd aangeboden. -3.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 5