Kerstshow Bij het voorblad Ons beeld Onze museumboerderij 'Tante Jaan- tje' was van 11 t/m 13 december 1998 door Ida Haver omgetoverd tot 'kunstboerderij'. Nooit waren er eer der door zoveel Callantsogers ge maakte kunststukken te zien. Van alles was gebruikt zoals: boomstron ken, snoeihout, wortels, bemoste takken, helm, veel klimop en den nengroen. Alle creaties waren van bijzonder hoog niveau. Voor zo'n 550 bezoekers was het echt een uur tje genieten in de oude stolp. Op de bovenste foto staat een deel van de Groote Keeten. Vanaf de uitkijktoren op de Helmdijlc fotografeerde Ank Randag-de Vries het noord-westelijk gedeelte van het dorp. Van links naar rechts: de boerderijen van Veldman, Schenk en Baken. Vervolgens de huizen van Delaive en Albers. In het midden rietorchissen in het Zwa- nenwater en daarnaast het Callantsoger kerk je. Beide foto's zijn gemaakt door Theo Kok. De klus is geklaard! Alle medewerkers van de Historische Vereni ging en Callinger Erfgoed waren uitgenodigd om op vrijdag 8 januari 1999 om 18 uur naar het beeld 'De Visserman' te komen. Toen de torenklok zes slagen deed horen, waren ze er bijna allemaal. (70 personen) Wim Lastdrager heette iedereen welkom en zei verheugd te zijn dat de grote klus nu geklaard was. Het beeld 'De Visserman' staat in brons gegoten op het Dorpsplein en zal voortaan 's avonds verlicht zijn. Dankzij de inzet van velen is er iets moois aan Cal- lantsoog toegevoegd. Na deze woorden verzocht hij Jan Willem Twisk het licht te ontsteken. Iets over zessen stond de schepping van Annie Op 't Landt in het volle licht van een ingegraven schijnwer per. Een prachtig gezicht. De lichtfonteinen rond het beeld die daarna aangestoken wer den, zorgden voor een sprookjesachtig ge heel. Terecht ontlokte dat applaus van de Kunst op zolder Foto: Wim Lastdrager aanwezigen. Vervolgens ging het gezelschap naar 't Strandhuus om te genieten van snert en roggebrood. Diclc Leguit bedankte de medewerkers voor hun inzet en hoopte dat allen de verenigingen blijven steunen. Zon der vrijwilligers zijn we namelijk nergens. Daarna werd het heel gezellig en praatte iedereen met iedereen. Beeldschoon... Foto: Theo Kok -2.~

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 4