Onze illustrator Co van Stee Ik, Co van Stee, ben geboren in Yerseke. Later woonde ik in Kruiningen en nu misschien voor altijd in Noord-Holland. Ik ben voornamelijk autodidact. Door mijn werk kwam ik in 1959 terecht in Callantsoog om het tot mijn verdriet in 1963 weer te moe ten verlaten. Dat vanwege mijn werk aan grote objecten, zoals de bouw van een veerha ven en dij leverhogingen in Den Helder. Als jochie deed ik niets liever dan tekenen op en met alles wat bruikbaar was. Zelfs de wit gekalkte muren op de zolder van ons huis werden beschilderd met levensgrote, veelal bijbelse voorstellingen in waterverf. Tot op een keer tijdens een periodieke grote schoonmaak door een schoonmaakfurie met witkalk alles werd ondergesmeerd... dag 'kunstwerken'. Na de oorlog was er geleidelijk weer wat goed materiaal te krijgen, zodat ook met aquarel en olieverf kon worden gestart en vanaf 1949 werd ook begonnen met beeldhouwen. Als gevolg van de watersnoodramp in 1953 ging vrijwel al het tot dan gemaakte werk ver loren. Tot 1990 werd weinig geproduceerd daar er veel tijd werd gestopt in gezin, werlc en stu die. Inspiratie haal ik uit indrukken en voor mij markante voorvallen, zowel beleefd in de tegenwoordige als in de verleden tijd. Tenzij ik werk naar levend model ofwel in de natuur bezig ben, ga ik verder nooit te werk volgens een vast omlijnd plan. Er vormt zich een idee, dat soms lang wordt meegedragen, maar waarvan dan wel schetsen worden gemaakt. Vervolgens begin ik iets op te zet ten, om dit verder uit te werken. Wat het dan definitief wordt, is ook voor mij soms een ver rassing. Misschien heeft u zich afgevraagd, wie maakt toch die mooie schetsjes hij onze verhalen. Dat is Co van Stee. Omdat hij tijdens de openingsuren van 1 maart 1999 t/m 31 mei in de openbare biblio theek te Callantsoog ex poseert, leek het ons een goed idee om u te laten kennismaken met de man achter deze expositie en de tekeningen in ons blad. Hier volgt zijn verhaal. Links: 1 november 1998 werd de voormalige werkplaats van Piet Vos en de Supermarkt C1000 afge broken. Er komt voor in de plaats: een Grand café, een grillroom, vier appartementen en twee penthouses. Rechts: Het Loodswezen schonk in de jaren zeventig een be- tonningsboei aan de gemeente Callantsoog. Eerst lag die boei op het Dorpsplein. Later verhuisde hij naar een stuk duin naast de strandslag 'Seinpost'. Begin 1999 werd op last van het gemeentebestuur de verroeste boei wegge haald. Zou hij nog terugkomen? Foto's: Maarten Bakker, Sietze Planting Laatste nieuws: Op 26-02-1999 werd de boei weer geplaatst. Keurig opgeschilderd en voorzien van een nieuwe bovenbouw. - 20. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 22