Callinger Erfgoed Jaarverslag 1998 (beknopt) 1998 was het vijfde jaar dat de boerderij 'Tante Jaantje' opengesteld was. De doelstel ling om de woonkamer gerestaureerd te heb ben, werd niet gehaald. Wel konden de lelijke betonplaten in de dors door oude straatste nen vervangen worden. Ook in het gangetje kwamen boerengeeltjes. Achter bakkerij v.d. Ploeg werd van de ge meente een garage gehuurd. Daar kunnen nu tijdelijk overbodige museumvoorwerpen op geslagen worden. Er is een begin gemaakt met het inventarise ren van agrarische gereedschappen. In samenwerking met de historische vereni ging, de firma Leguit en de fotograaf Theo Kok is er een kunstkaart verschenen van de boerderij Als PR-activiteit is er een folder (2000 stuks) uitgegeven. Het was een vouwblad in vier delen, waarvan één deel in het Duits. In het bestuur bleef alles bij het oude. D. Leguit voorzitter, G. Zeeman secretaris, P. van Gosliga penningmeester. Leden: W. Lastdrager, Jb. Boeder, W. Groothoff, A. Vries-Jimmink, G. Weij-Dop en C. Spijker. De financiële administratie was bij administra tiekantoor Fi-ak. De onderhoudsploeg, die iedere zaterdagmor gen aantrad, hield zich bezig met repareren en vernieuwen. Samen met de medewerkers, die op de openingsuren aanwezig waren, vorm den zij de ploeg waar door ons museum kon draaien. S. Schaap verzorgde ge durende de zomer de indeling van de medewerkers en het adminis treren van de ontvangsten. Het bestuur vergaderde in 1998 vier keer. Het dagelijks bestuur kwam regelmatig bijeen. Dit sprak ook met het gemeentebestuur en had overleg met architect De Jong. Werkoverleg was er iedere zaterdagmorgen met de vrijwillige werkers. In de boerderij waren een tweetal exposities n.1. aquarellen en foto's van respectievelijk de heren H. Raap en Bonihof. De boerderij was geopend van 17 juni t/m 13 september van woensdag t/m zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Bovendien op de braderie avonden (woensdag van 8 juli t/m 26 augus tus), alsmede op de zondagen 20/9, 27/9 en 4/10. Het aantal bezoekers was 1126. Dat was een toename van 122 bezoekers t.o.v. 1997. Er deden 66 personen uit vrije wil enige malen 'dienst'. Op de braderieavonden werd er wol gespon nen en speelde Joop Willemsen op de accor deon. Op het erf werd een paar maal vis ge rookt. Op de landelijke monumentendagen waren we geopend en hadden 108 bezoekers gratis toegang. Het volledige verslag, ook het financieel gedeel te, ligt in de boerderij ter inzage. Jaap Boeder en Hans Bolk helpen de dors bestraten. Foto: Maarten Bakker - 16. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 18