Verslag van het dertiende Verenigingsjaar 1998 Sara Planting Excursie zaterdag 28 augustus 1999 1. Inleiding 2. Bestuur 3. De kascommissie 4. Ledenbestand 5. Algemene Ledenvergadering 6. Verenigingsblad 'De Clock' 7. Werkgroepen Het jaar 1998 zal bij de Historische Vereniging Callantsoog in herinnering blijven als het jaar van 'De Visserman'. Het gehele project is naar wens verlopen. Het weghalen van het beeld, het in brons laten gieten, het terugbrengen en weer op zijn oude plaats zetten. Daarna de ont hulling op 30 april door de voormalige wethou der mevr. J. Kruit in aanwezigheid van de bur gemeester, mevr. van Apeldoorn, Neptunes en vele dorpsbewoners. Vervolgens was in hotel/restaurant 'De Horn' een hapje en een drankje. Nogmaals danlc aan bewoners, gasten en bedrijven die de 'grote klus' mogelijk gemaakt hebben. Het was geweldig! Op 22 augustus gingen 43 leden op excursie naar Kolhorn, de lunch in Lambertschaag en 's middags een wandeling door Enkhuizen. Alles begeleid door leden van plaatselijke historische verenigingen. Het geheel onder leiding van Cor Spijker. Op de najaarsvergadering werd het 500ste lid bekend gemaakt. Het was de heer J. Geervliet. 1998 Is een uitstekend jaar voor de vereniging geweest! Twee bestuursleden traden af, Jannie Provily (lid) en Sara Planting (secr). Beide werden voor een periode van drie jaar herkozen. Mevr. A. Bloem en de heren J. Rens en C. de Bakker hebben de boeken van de penningmees ter Suze Vriesman gecontroleerd en in orde bevonden, dus werd er decharge verleend. Mevr. Bloem en de heer Rens traden af en hun plaatsen werden ingenomen door de heren H. Bloem en J. Rietvink. Dit was op 01-01-'98 479 en op 31-12-1998 504. Op 3 april waren 53 leden in het Dorpshuis aanwezig. Het beeld 'De Visserman' was ook hier een belangrijk punt. Gezien onze goede financiële positie werd besloten om een fonds voor een nieuwe muziektent op te starten. Na de pauze trad het shantykoor 't Scheepsfollc uit Den Helder op. Ze brachten een leuk gevarieerd programma. De redactie bestond uit: Wim Lastdrager, Jannie Provily, Frank Randag, Herman Bloem en Lam mie de Ruiter. De dames A. Smit-de Vries en R. Spijker hadden aan het begin van het jaar bedankt. Er werden vier uitgaven verzorgd. Die werden gedrukt bij Steenman in Oostwoud. De oplaag was 4 x 550 stuks. De omslag kreeg een andere kleur en nieuwe foto's. Kopie was er vol doende. Jannie Provily zorgde voor de verzen ding. a. Boerderijbeschrijving. Deze is weer opge start door Annie Vries-Jimminlc. b. Archeologie. Nog steeds sluimerend. c. Dorpsfilm 1954. In totaal 115 banden ver kocht, een prima resultaat. De werk groep kan opgeheven worden. d. De Weidemolen draait prima onder de goede zorgen van molenaar Cees Zwaan en houdt de piasdras-situatie goed bij. e. Begraafplaats. De dames van deze groep waren ook in 1998 weer volop bezig. Eind 1998 zijn ze naar het Rijksarchief in Alkmaar geweest. Ze weten nu nog beter hoe ze naar gegevens moeten zoeken. f. Nieuwe historische uitgaven waren er niet. Wel zijn er kunstlcaarten van de boerderij en de weidemolen uitgegeven. De foto's zijn gemaakt door Theo Kok uit Amersfoort. g. Callinger Erfgoed. Er is nog steeds een ploeg vrijwilligers iedere zaterdagmorgen in de boerderij 'Tante Jaantje' aanwezig. Tien tallen klussen worden dan geklaard. (Zie jaarverslag Callinger Erfgoed) Het financieel verslag ligt op de Algemene Le denvergadering in de zaal op de tafels. Even tueel kunt u het van te voren opvragen bij de penningmeester, tel. 0224-582103. Naar Bergen en omgeving. Het programma voor deze dag wordt nu al voorbereid. De kosten zullen 47,00 per persoon zijn. Koffie en lunch inbegrepen. In Bergen worden we door deskundi gen rondgeleid. In verband met het vroegtijdig moeten huren van een bus wil ik GRAAG eind maart weten hoeveel personen er meegaan. Geeft u zich dus zo spoedig mogelijk op. In deze Clock zit een inschrijfbiljet. Op deAlg. Vergadering (15 april) hoort u meer bijzonderheden. Excursieleider Cor Spijker - 14. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 16