1890 VOOR DE SCHOOL AAN DE SCHOOLSTRAAT NAJAARSBIJEENKOMST De najaarsbijeenkomst op 30 oktober was een succes. Ruim 100 leden hadden zich niets van het regenachtige weer en de harde wind aangetrokken. In zijn openingswoord memoreerde onze voorzitter dat het zowel voor de Historische Vereniging als voor haar dochter Callinger Erfgoed een goed jaar was geweest. Het tot stand komen van het beeld De Visserman en de onthulling ervan op 30 april waren hoogtepunten. Een ander belangrijk feit was dat half oktober het 500ste lid kon worden ingeschreven. Het was de heer Geervliet. Geheel verrast mochten hij en zijn vrouw bloemen en een boek met foto's over het oude Callantsoog in ontvangst nemen. Het bestuur van Callinger Erfgoed kon ook tevreden zijn, want een recordaantal bezoekers waren in de museumboerderij Tante Jaantje geweest, namelijk 1126. Na het praatje van de voorzitter trad de Westfriese Skroiversgroep van de stichting Creatief Westfries voor het voetlicht. Siem, Teun, Ina, Marjan en Bob brachten uitstekende voordrach ten en liedjes. Humor en ernst wisselden elkaar af. Vele aanwezigen herkenden de situaties die beschreven werden. Wat is er toch in zo'n 60 jaar allemaal veranderd! De volle zaal had veel waardering voor deze Westfriese groep. Een daverend applaus was hun beloning. Het was een 'verlegen' mooie avond geweest! fotoarchief Jacob Vos Pzn. Bovenstaande foto kreeg Cors van der Haar, hoofd der school in Callantsoog van 1959 t/m 1979, jaren gele den van Juffrouw List. Zij was van 1934 tot 1-9-1966 dus 32 jaar als onderwijzeres aan de lagere school in Callantsoog verbonden. In 1890 was meester Vis hoofd der school. Hij is de man met de baard en staat rechts op de foto. Deze meester is aan de C'oger school verbonden geweest van 28-6-1882 tot 1-2-1910. Dus 28 jaar! Het aantal leerlingen was in 1890 ongeveer 100. Een derde van het aantal leerlingen staat dus op de foto. Die is genomen aan de noordkant van het gebouw. De ramen van de leslokalen lagen toen op het noorden. Pas in 1931 tijdens een grote verbouwing kwamen er ramen op het zuiden. De ernstig kijkende leerlingen zijn allen keurig gekleed. Enkele jongens dragen klompen. De namen van de kinderen weten we niet. Ook de naam van de onderwijzeres aan de linkerzijde zouden we graag willen weten. Was het Aaltje Kuiken? Was zij de moeder van Juffrouw List? Wie helpt? 79

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 19