J V Paul Krüger, de Zuidafrikaanse Boerenleider, die rond de eeuwwisseling de Engelse bezetters bevocht, had als lijfspreuk: 'Alles sal reg kom'. Ook de 'barakjeugd' was ervan overtuigd dat alles eens weer goed zou komen. Desgevraagd vond Ortscommandant Otto Ploht het een goed gekozen naam. Immers Paul Krüger vocht ook eens tegen de Engelsen! De betekenis die wij eraan hechtten ontging hem blijkbaar. Met onze lijfspreuk erop lieten wij later een eigen sluitzegel j, maken. Wat we gingen doen. Dat kwam ook die avond rond. Eén avond dansen was wel genoeg en één schaak- en damavond ook. Dus bleven vijf avonden over en daarvan werd één gevuld met knutselen, figuurzagen en schilderen. Ik bood aan één middag en avond te vullen met filmvoorstelling. Ilc had een 16 m.m. projector en kon speelfilms huren in Amstelveen. Eén vaste avond per week moest er schoongemaakt worden en zelfs deze avond werd goed bezocht. De dansavonden - zonder alcohol - maakten dat er leuke contacten ontstonden. Na de bevrij ding werden vele blijvend en bezegeld met het 'ja-woord' in het Raadhuis. De filmmiddag en filmavond werden een succes. Op zondagmiddag kinderfilms tegen een entree van een kwartje. Op zondagavond films voor de leden. Er was altijd een journaal en een korte film vooraf, net als in de bioscoop. Vers in het geheugen liggen nog de hoofdfilms 'Pamir, 't laatste zeilschip' en 'Potemlcin'. De films waren stomme 16 mm films met ondertiteling, die tussen de beelden was gemon teerd. Bij de hoofdfilms werd bijpassende muziek gedraaid. De 'Overture 1812' en 'Les Preludes' waren daar geschikt voor. foto A. de Vries 1939-1940 Voor de gemobiliseerde Hollandse soldaten zijn twee barakken gebouwd. De vereniging Alles Sal Reg Kom maakt sinds juli 1940 gebruik van de zuidelijkste barak. Die staat tegenover 'De Karreloods'. Links bovenaan staat 'De Distel'. Dat is het atelier en de expositieruimte van Annie Op 't Landt en Tinie van Doornick. Einde zomer 1941 tot augustus 1942 is het 't clublokaal van A.S.R.K. Op de voorgrond lopen de spoorrails waarover het treintje rijdt. Op die manier wordt het materiaal voor de versteviging van de kust aangevoerd. 1 De Barak, 2 Zomerwoning Annie Op 't Landt, 3 Zomerwoning Tinie van Doornick, 4 De Distel, 5 De Karreloods. 73

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 13