DE NIEUWE UITVINDING RADIO De floralia-tentoonstelling in de kerk was in 1923 georganiseerd door de V.V.V. De schooljeugd van de hogere klassen hadden twee maanden voor de opening een geraniumplant gekregen. Diegene die het beste resultaat had bereikt, kreeg van de V.V.V. een prijs of een eervolle ver melding. Er was tevens tijdens de tentoonstelling een demonstratie met de nieuwe uitvinding 'Radio'. Om het geluid goed te ontvangen werd een antenne gespannen tussen het dak van 'De Groote Villa' en de torenspits van de kerk. Om beurten mocht men met een koptelefoon luisteren naar geluiden 'uit de ruimte'. Af en toe viel er tussen wat knerpende en piepende geluiden een beetje muziek te beluisteren of hoorde men praten in een vreemde taal. De man die alles demonstreerde kwam uit Schagen en hij zei dat hij dan Parijs of Londen had ontvangen! Jazeker, met dat draadje boven vanaf de kerktoren. Voor velen een geweldige belevenis! NAJAARSBIJEENKOMST Deze altijd gezellige bijeenkomst wordt gehouden op 30 oktober 1998 in het Dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. Onder andere zal een Westfries gezelschap onder leiding van Siem de Haan optreden. Diverse humoristische sketches zullen er voor zorgen dat onze leden een ontspannen avond hebben. In de pauze is er koffie met krentenmik. A ff Mevr. J.S.C. Rietvink-Oskam fotografeerde met haar boxje in 1932 de brand van het pand van de fam. Slijkerman. Achter op haar foto's staat als datum 11 maart 1932. De foto's zaten in haar album. Hierin zijn nog veel meer foto's van Callantsoog van voor de oorlog. We hopen er te zijner tijd nog enkelen te publiceren. Piet Vos fbz. 45

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 5