NOTULEN ALGEMENE LEDENVERGADERING, 04-044998 Sara Planting In het dorpshuis 'de IColfweid' zijn de volgende bestuursleden aanwezig: W. Lastdrager, Jannie Provily, Suze Vriesman, Cor Spijker, Wim Zeeman en Sara Planting. Afwezig waren: Annie Vries-Jimmink en Janneke Verburg. Om 20.00 uur opent de voorzitter de vergadering en heet ons allen (53 leden) welkom. Hij memoreert wat er dit jaar allemaal tot stand is gekomen t.w.: steen met jaartal 1580 in de kerktoren, zeilen op de molen en verlichting van kerk en boerderij, de dorpsfilm 1954 met videobanden (115 verkocht) en dan ons grote project het beeld 'De Visserman'. In oktober zijn we gestart met 5000,00 uit het liquidatiefonds van 'Huys ten Ooghe'. Tot nu toe is er 28000,00 in kas. We verwachten nog enkele giften. Dus de hele actie loopt fantas tisch. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. De kascommissie is bij de penningmeester geweest. Mevr. A. Bloem doet het woord. De financiën zijn in orde bevonden. Bij de kascommissie treden mevr. Bloem en de heer Rens af. Hun plaats wordt ingenomen door de heren H. Bloem en J. Rietvink. In 1997 hadden we 472 leden en nu in 1998 hebben we er 484. Op naar de 500!!!! Werkgroepen. Archeologie. Graag opstarten, wie wil het op zich nemen? De Dorpsfilmwerkgroep wordt bedankt. Het karwei is geklaard. Genealogie: is niet gestart. Weidemolen: Cees Zwaan verzorgt alles prima, hij wordt daarvoor nog eens extra bedankt. Grafmonumenten: de werkgroep is nog steeds van mei tot oktober iedere dinsdag op het kerkhof bezig en in de winter proberen de leden naar het Rijksarchief te gaan. Excursie: onder leiding van Cor Spijker, er hebben zich reeds 34 leden aangemeld. Reisdoel is Kolhorn, Abbelcerlc en Enkhuizen. 'De Clock': De redactie bestaat uit Wim, Jannie, Herman en Frank. Helaas hebben Annie Smit-de Vries en Ria Spijker bedankt. De voorzitter bedankt Annie nog eens extra voor alles wat ze voor 'De Clock' heeft gedaan. Er is een nieuw lid bereid gevonden in de redactie plaats te nemen, dat is mevr. Lammie de Ruiter. Boerderijbeschrijving: Annie Vries-Jimmink zal proberen alles (naam, beroep enz.) met de foto's in een album samen te vatten. Een replica van het beeld 'De Visserman' is gegoten bij Atelier 80 in Druten. De heer Schoots heeft voor de actie 27 beeldjes gemaakt die voor 250,00 verkocht zijn. Hij is ook meegeweest naar Druten om te kijken of alles met het beeld goed ging. Het ziet er prachtig uit en op 30 april a.s. wordt het onthuld door merv. J. Kruit. Het komt weer op de oude plaats op het Dorpsplein terug. We hebben veel sponsors gehad: o.a. de Rabobank, firma de Vries, Mallinckrodt BV, firma J. Voet voor de plaat met opschrift en nog 280 anderen. Energie Noord-West zal met de verlichting van het beeld helpen. Rondvraag: Cor Spijker stelt een ande re opzet van de exposities in de Boerderij voor. Al in het najaar met een man of wat beginnen en alles goed voorbereiden. Steeds wisselende thema's. Callinger Erfgoed: Guus Zeeman doet het woord. Het huisje 'Jaantje' wordt goed verhuurd. Er zijn wel enkele tegenvallers bij de res tauratie van de boerderij. Dit houdt verband met de status van Rijksmonument. Daarom zijn er dit jaar nog geen bedsteden gemaakt. Wim deelt mee dat er nieuwe ansichtkaarten (kunst- kaarten) komen en nieuwe folders. We zijn ook op Internet en nog wel in drie talen. De verlo ting van de geschonken aquarel gaat in het najaar plaatsvinden. De heer C. Rellage raadt ons aan niet een te grote reserve op te bouwen, maar het geld voor een project te gebruiken. Het bestuur had zelf oolc al plannen in die richting. Na de pauze wordt de rest van de avond ver zorgd door het shantykoor 'Het Scheepfollc' uit Den Helder. Het brengt een heel gevarieerd programma en iedereen geniet er van. Wim sluit de vergadering om 10.30 uur en na nog een drankje en wat napraten gaan we allemaal tevreden naar huis. Het Shanty-koor 't Scheepsfolk in het Dorpshuis. foto Sietze Planting 42

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 2