ONS BEELD De laatste weken en dagen voor de onthulling van het beeld 'De Visserman' waren spannend. Half april haalden Sietze en Kees het bronzen beeld uit de gieterij in Druten. Het werd met behulp van de heftruck van Harry in de garage naast het mortuarium gelegd. Bazaltstenen werden uit Petten gehaald en Maarten metselde met toestemming van zijn baas overdag een sokkel. De bestrating er omheen geschiedde op zaterdag 25 april. Op maandagavond werd met hulp van acht mensen en onder grote belangstelling het beeld geplaatst. Dankzij berekenin gen van Guus lukte dat in één keer. Er kwam een oranje zeil om. Op de avond van de 29ste werd de gekregen plaat met inscriptie van de firma Voet door Patriclc gemonteerd. Op 30 april stonden om 7 uur 's morgens Sietze en Sara het beeld op te poetsen. Daarna kreeg het een laken om met een oranje koord. Toen om half twaalf, na een half Wilhelmus, de burgemeester mevr. van Apeldoorn, de ex-wet houder mevr. Kruit, Neptunes en debestuursleden op de heuvel stonden en onze voorzitter over de geschiedenis van het beeld verteld had, kon de onthulling plaatsvinden. Mevr. Kruit haalde het laken weg, gooide een emmer zeewater tegen het beeld en sprak: "Ilc doop u Visserman 3". De bestuursleden liepen daarna glunderend met nog een honderdtal genodigden naar hotel 'De Horn'. Hapjes en drankjes stonden klaar. De voorzitter bedankte iedereen die meegehol pen had om Callantsoog zijn 'Visserman' weer terug te geven. De naam van de schepper van het beeld, Annie Op 't Landt, zal mede door deze fraaie replica altijd in onze herinnering blijven. De foto's hieronder en hiernaast zijn van: Sietze Planting, Wim Lastdrager, Herman Bloem en Maarten Bakker.

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 2