BRIEF GEMEENTEBESTUUR - onderwerp stolpboerderij Jewelweg 8 In november 1997 schreef ons bestuur: In april 1998 schreef het gemeentebestuur: DORPSNIEUWS In februari 1998 ontving de Camping Tempelhof de titel 'Superplatz'. Dit predikaat wordt toegekend door de Allgemeiner Deutscher Automobil Club. Als enige camping in de Noordlcop hebben Marjo en Hans van Muijen deze waardering voor het derde achtereenvol gende jaar in ontvangst mogen nemen. Op 28 april 1998 werd de nieuwe Rabobank aan het Dorpsplein geopend. Aan het dagelijks bestuur van onze Historische Vereniging werd door de directeur, de heer Meurs, een che que van 2500,00 overhandigd. Aan Guus Zeeman werd op 29 april 1998 voor zijn verdiensten voor de plaatselijke commis sie van de K.N.R.M. een medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitge reikt. Een juiste onderscheiding voor een enthousiast bestuurslid. 30 April 1998. Namens het comité 'Opening Badseizoen' overhandigde de heer P. Drieën- huizen aan onze voorzitter een beker en een oorkonde. De Historische Vereniging was namelijk uitgeroepen tot: Vereniging van het jaar 1998. En daar zijn we best trots op! Het was voor ons bestuur een verrassing dat de achterneef van Annie Op 't Landt, de heer Henk Boerwinkel uit Meppel, bij de onthulling van het beeld 'De Visserman' aanwezig was. Hij was erg onder de indruk van hetgeen de Historische Vereniging gepresteerd had. Hij had Annie heel goed gekend en vond ook het boekje over de geschiedenis van Annie en haar beeld meer dan de moeite waard en samen met 'De Visserman' een goede herinne ring aan haar. Hij had tevens voor ons originele foto's meege bracht, waarvan we er een publiceren. Gaarne zouden wij het volgende onder uw aandacht willen brengen. Het betreft de stolp welke is gesitu eerd op de hoek van de Jewelweg en de Van Brederodestraat te Callantsoog. Deze stolp is zoals u weet tot op heden gebruikt voor diverse verenigingsactiviteiten. Nu hebben wij vernomen, dat deze voornoemde activiteiten zullen worden beëindigd, waarbij uw college voor de vraag komt te staan wat er met de leeg staande stolp dient te gebeuren. De stolp op zich is niet direct een monument te noemen, doch wel achten wij haar voor de directe omgeving beeldbepalend. Derhalve zouden wij u willen verzoeken om hier reke ning mee te willen houden met een nieuwe invulling van de genoemde opstal. Wij denken bijvoorbeeld bij een eventuele verkoop, bepaalde voorwaarden te stellen ten aanzien van de verschijningsvorm. We ver trouwen op uw medewerking in deze. U heeft al weer enige tijd geleden onze aandacht gevraagd voor de stolpboerderij Jewelweg 8. Wij delen u dienaangaande het volgende mee. Nu wij de uitkomsten over het gebruik van dit pand door onder andere de jongerenvereniging 'Hyksos' voor het grootste deel kennen, hebben wij ons voorgenomen het huidige gebruik van de boerderij door ver enigingen voort te zetten. Binnenkort wordt nader met gebruikers en omwonenden overlegd over voortzet ting van dit huidige gebruik en eventueel daartoe benodigde bouwkundige aanpassingen. Het karakter en de verschijningsvorm van het pand staan daarbij niet ter discussie. Door genoemde onderzoeken was het niet mogelijk eerder op uw brief te reageren. Omtrent verdere besluit vorming zullen wij u nader informeren. Annie Op 't Landt geboren 29 juni 1883 in Broek op Langendijk. Overleden op 27 januari 1945 aan uitputting in het vrouwen-concentratiekamp Ravensbrück. In 1944 was Annie gearresteerd, omdat ze joden in haar huis verborgen had. 18

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 18