Op 17 mei 1873 trouwde hij met Geertje Mooij. Naast zijn werk bij de reddingsmaatschappij, was hij 32 jaren ploegbaas voor onderhoudswerken van de zeewering van Huisduinen tot Petten. In die tijd waren er nog geen fietsen, zodat de afstand van ongeveer 22 kilometer langs het woelige water steeds te voet moest worden afgelegd. Het echtpaar kreeg drie kinderen: Jan, Neeltje en Geertruida. Een van de hoogtepunten in hun leven was, toen zij 65 jaar waren getrouwd. Een enorm feest, dat door veel notabelen werd bezocht, o.a. burgemeester Reehorst. Het hele dorp was versierd met vlaggen en wimpels. Die vertelden dat zij een echtpaar hadden dat te samen 182 jaren telde. Er was een juweel van een erepoort voor hun huisje opgericht. Per auto werden Dirk en Geertje afgehaald, heel deftig en vol statie als gold het de hoogste autoriteiten des lands. Het hele dorp werden zij rondgereden, tot voorbij de zomerhuisjes, die zij beiden nog nooit had den gezien. Er achter reden de vele auto's met de garde "Moed Volharding en Zelfopoffering". De oude baas knikte maar en het ging hem kennelijk best naar zijn zin. Het moedertje was wat beduusd van alle drukte en voelde steeds of haar hoofdkap, waarin de lampen der auto's glanzen toverden, nog goed zat. Alle huisjes in het dorp stroomden leeg en de mensen drom den samen op het schoolplein, alwaar het muziekkorps zich verzamelde. Bij een deftige rondgang hoort een deftige receptie. Ook daaraan ontbrak het niet. Ondanks de stromende regen, toog de stoet naar hotel Duinzicht. Hier werd een echt feest gevierd, een feest het super-diamanten bruidspaar waardig. De muziek blies zoals zij nog nooit geblazen had en de zeeridders zongen mee. Toen allen zaten, nam burgemeester Reehorst 't woord, eenvoudig, zonder ophef, de Callants- ogers uit het hart gegrepen. Hij verklapte daarbij dat er door allen op de lijsten was getekend en... veel getekend zodat buiten het feest er ook nog een enveloppe met iets erin kon worden aangeboden. Een daverend applaus volgde. Een zoon van Vos, ook al met grijze haren, dankte de burgemeester. Ook Jan van Dok, de voorzitter van "Moed, Volharding en Zelfopoffering", nam het woord en hij prees Vos en z'n vrouw voor hun mooie leven en de eerste voor zijn dap pere daden op zee, als het stormbeest zich roerde achter de banken. Ook van hem kreeg het echtpaar een envelop. Wethouder Vos dankte allen die hadden meegewerkt om dit alles voor elkaar te krijgen en dat was het einde van het officiële gedeelte. Het officieuze was minstens zo leuk... want daar kwamen die oude zeeridders uit Nieu- wendiep die zich eerst hadden stil gehouden, uit de hoek. De heren Roethof en Buil zongen en droegen voor over boeren en zeeridders alsof zij nooit anders hadden gedaan. Jan van Dok hield een schone voordracht, waarvan het hele gezelschap van het lachen onder tafel schoot. En laat ons niet vergeten meneer v. Praag ook uit Den Helder die Dirk Vos een broek offreerde en z'n vrouw alweer een enveloppe. Tussen de bedrijven door speelde de muziek marsen en populaire liedjes en werd menig glas op de gezond heid van Dirk en Geertje gedronken. Die zaten samen te knikken en te kij ken en hielden elkanders hand vast. Een schone avond! Geertje Mooij, Zij mochten nog enige jaren van hun samenzijn genieten, maar op 4 juni 1941 overleed Geertje Mooij in de ouderdom van 94 jaar en kort daar op, op 20 februari 1942 overleed de oude Dirk. (93 jaar) DIRK VOS, DORPSFILM 1954 De 105 bestelde videobanden zijn allen afgeleverd. De nagekomen 15 bestellingen zullen in juni geleverd worden. Totaal aantal verkochte banden 120! Een groot succes! Heden overleed onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder, in den ouderdom van ruim 94 jaar. Namens de Familie, D. VOS Jz. Callantsoog, 4 Juni '41. Begrafenis Vrijdag 6 Juni, nam. te 2 uur te Callantsoog. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd-, Grool- en Overgrootvader, de hoor in den ouderdom van 93 ja,ar. J. C. VOS. V. VOS—de Leeuw: Callantsoog, 20 Febr. '42 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 13 Februari a.s., n.m. 2, uur, op de Algcm. Begraafplaats te Callantsoog. 13

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 13