VAN ONDER HET STOF 5 Juli 1979. CALLANTSOOG - De Commissaris der Koningin in Noord-Holland drs. R. J. de Wit heeft gis termiddag het nieuwe gemeentehuis te Callantsoog officieel geopend. Hij deed dit door samen met zijn echtgenote achtereenvolgens de nationale driekleur en de vlag van Callantsoog voor het gemeentehuis te hijsen. Onder de aanwezigen in de raadzaal bevonden zich onder andere de oud-burgemeesters D. Breebaart, C. D. Reehorst en W. L. Correljé, gedeputeerde J. IJff, oud-gedeputeerde Diclc Laan, de burgemeester van Schagen H. de Wilde en de eerste burger van Den Helder, A. van Bruggen. De Wit blikte terug in het verleden. Vervolgens gaf hij zijn indruk van het gemeentehuis: "Er is gekozen voor een sobere opzet, zonder dat de doelmatigheid in gevaar komt. Toch moet dit gebouw als een paleis worden bestempeld, als het vergeleken wordt met het eerste raad huis dat uit één vertrek bestond." Namens de provincie bood hij een bord van Maklcummer aardewerk aan. Oud-wethouder en raadslid H. R Klaassen memoreerde namens de raadsleden de snelle afwik keling van het één en ander. Hij toonde waardering voor de architect, die een plan maakte dat de gedachte van de gemeenteraad weergaf. Een keur van sprekers volgde om bijna even zovele geschenken te overhandigen. Oud-burge meester Breebaart sprak over zijn ambtsperiode en drong er bij de commissaris op aan, zich er voor in te zetten dat de gemeente Callantsoog zelfstandig blijft, want "dat heeft ze ten volle verdiend". Oud-burgemeester Reehorst overhandigde een vergroting van een foto van het versierde raad huis in 1938 bij de viering van het veertigjarig ambtsjubileum van koningin Wilhelmina. Als 'ontlasting van het geweten' volgde ook nog een zilveren burgemeesterspenning welke 'om onverklaarbare redenen was meeverhuisd'. Namens personeel, technische dienst en gemeentewerken bood mevr. Schaafsma een barome ter aan. Een aquarel van het Dorpsplein en omliggende huizen 'oude stijl' kwam van de lcant van het inwonerscomité Callantsoog. Mevr. G. Hollander-Kuiper, met haar 96 jaren de oudste inwoonster van Callantsoog, overhandigde dit geschenk. Een wandkleed met een voorstelling van het oude raadhuis kwam van de plattelandsvrouwen. Uit het Noordhollands dagblad Opening van het nieuwe Callants- oger raadhuis. Dat is nog maar 19 jaar geleden! Slechts 10 jaar deed het als zodanig dienst. Nu (1998) is het een winkelcen trum. •irnSméSi». 6

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 8