MET PIET WIT, DE ZOON VAN DE SLAGER, DE WIJK IN 1950) deel 4 Op een gegeven moment vond het ministerie van defensie dat de buitengewóón-dienstplichti gen maar eens aan de slag moesten. Zij werden ingedeeld bij de B.B. (Bescherming Burgerbevolking) en de luchtwachtdienst. Deze jongen werd o.a. met Arie Baken, Jaap Baken, Tom de Graaf en Thijs Schmidt ingedeeld bij de luchtwachtdienst. Op de Seinpost werd een verrekijker gemonteerd en er werd een tele foonlijn aangelegd naar een bunlcertje in de Seinpost. En van dit geheel werd Thijs Schmidt het hoofd. Behoudens Thijs die dit alles wel interessant vond, vonden de andere jongens er geen barst aan. Regelmatig kregen we een dia-avond, toen nog in de barak van Aris Vriesman, om vlieg tuigen te leren kennen om ze later op de Seinpost te herkennen en door te kunnen geven. Ik probeerde samen met Arie Baken daar onderuit te komen. We noemden steeds de verkeerde vliegtuigen en op een gegeven moment verwarde ik expres een mig met een clostermeteoor, een Rns met een Hollander. Thijs was hierover zeer gepikeerd. Thijs Schmidt was onze dorpskapper en werd ook wel Thijs Heerkam genoemd. Het bijzondere dat Thijs deed, was op zondagochtend met zijn koffertje kappersspullen naar de Groote Keeten fietsen. Daar schoor en knipte hij zijn klanten in het café van Van Scheijen. Hij was een markant en gezien figuur. Op een gegeven dag, kwam ik bij hem 0111 mijn haar te laten knippen. "Ga jij maar naar Schagen," zei hij, "jou knip ik niet, ik heb niks dan narigheid van je." Daar kon ik het mee doen. Maar de volgende dag kwam hij in de winkel twee karbonaden halen. Ik zei tegen hem: "Ga jij maar naar Schagen, ik heb niks dan narigheid van je." Een kwartier later kwam Mina, zijn vrouw. "Piet," zei ze, "ik heb er toch niets mee te maken, geef mij maar een karbonade." Weer tien minuten later kwam Thijs. Hij zei: "Geef mij een karbonaadje en kom na sluitingstijd maar te knippen." "Thijs," zei ik, "hoe zwaar moet hij worden?"

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 7